Fotbalisté Domažlic padají na šesté místo

Domažlice – Fotbalisté Domažlic v neděli nezvládli boj o čtvrté místo České fotbalové ligy s domácí rezervou Sparty.

28.5.2013

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

„Do utkání jsme nastoupili nezvykle opatrně, to mě překvapilo," říká k začátku boje o lepší pozici v tabulce trenér domažlické Jiskry Stanislav Purkart.

„Bohužel jsme si již v 10. minutě nechali dát zbytečnou branku, která zápas nakonec rozhodla," dodal Purkart.

První poločas se Chodům příliš nevydařil a hra s rychlejší domácí rezervou Sparty jim nevycházela. „V druhé půli zápasu jsme se zlepšili, začali jsme praktikovat naši útočnou hru a vytvořili jsme si několik šancí ke srovnání skóre," chválil mužstvo domažlický kouč.

Zvláště nadějně na vyrovnání to pro fotbalisty Jiskry vypadalo po 63. minutě. Obránce rezervy Sparty Martin Nový dostal červenou kartu za hrubý faul a domácí museli zápas dohrávat v deseti.

„Byl to velice vyrovnaný zápas a my měli ke konci utkání dvě vyložené gólové šance," lamentuje nad koncovkou Stanislav Purkart. „Nedokázali jsme ale překonat brankáře Dana Holého, který rezervu Sparty podržel. To pro nás bylo bohužel rozhodující," uznal trenér.

Chodové tak po prohře 0:1 na Strahově padají na šesté místo v České fotbalové lize, to ale nemusí být konečné. Tabulka je totiž velmi vyrovnaná a Chodové ztrácejí šest bodů na třetí Kunice, se kterými je utkání teprve čeká.

První místo v lize si stále drží Vltavín, který v Převýšově zvítězil 3:2 a na své konto si tak o víkendu připsal další tři důležité body.

Tereza Josefová

Autor: Redakce

28.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

Mladý muž skočil z mostu mezi jedoucí auta

Soutěž Svačina roku byla pro Lukáše Tatara cennou lekcí, jak pracovat pod stresem.

Vaření bych za křeslo v kanceláři nevyměnil, říká mladý kuchař

Aukce pivních lahví vynesla rekordní sumu

Plzeň - Středeční aukce designových lahví Pilsner Urquell letos vynesla rekordní částku 1,6 milionu korun. Peníze půjdou na podporu Centra Paraple, jež pomáhá lidem na vozíku.

BMW bude v Karlovarském kraji stavět polygon za čtyři miliardy

Karlovarský kraj – První vývojový areál společnosti BMW Group ve východní Evropě pro testování autonomních vozidel vznikne v Karlovarském kraji. Areál, který představuje investici ve výši tříciferných hodnot v milionech eur, neoficiálně se hovoří v přepočtu až o čtyřech miliardách korun, nabídne několik stovek nových pracovních míst.