Po dlouhých osmi letech snažení se podařilo fotbalistům TJ Chotěšov splnit svůj cíl – zvítězit v okresním přeboru a vrátit se zpět do I. B. třídy. V minulých letech jim postup několikrát těsně unikl, dvakrát o něj přišli až v posledním domácím zápase se svým největším konkurentem, naposledy před rokem v utkání s Losinou. Letos však v průběhu celé sezony byli na špici tabulky a již čtyři kola před koncem soutěže bylo o jejich postupu rozhodnuto.

„Vzhledem ke složení okresního přeboru, kdy ty kvalitnější týmy v minulých letech postoupily, jsme to měli trochu jednodušší, i když závěr jsem si představoval jinak, zvlášť poslední tři zápasy," naráží na trochu nepovedený závěr soutěže trenér Radek Kubíček.

„Naší výhodou je, že tým je téměř ve stejném složení již delší dobu a navíc jsou tu jen hráči z Chotěšova a blízkého okolí. V minulých letech nám postup vždy těsně unikl, proto nyní u nás panuje naprostá spokojenost," dodává chotěšovský kouč.

Během letní přestávky neplánují v Chotěšově výrazné posílení kádru mužstva, zatím se rýsuje příchod jen jednoho hráče. Přesto trenér Kubíček vidí působení svých svěřenců ve vyšší soutěži optimisticky.

„Chceme hrát v I. B třídě důstojnou roli, rozhodně tam nepůjdeme s poraženeckou náladou. Rádi bychom hráli v horní polovině tabulky, ale zda se nám to podaří, to napoví až první mistrovské zápasy," míní trenér A týmu TJ Chotěšov Radek Kubíček.

Úspěšná byla v sezoně i rezerva mužů, která v baráži zdolala překvapivě Sokol Blovice a zahraje si okresní přebor. O tom, že je fotbal v Chotěšově na vzestupu, svědčí i výsledky starších i mladších žáků a starší přípravky.