Bylo to v úterý vpodvečer, fotbalisté běloruského klubu potřebovali vstřebat únavu, protože za sebou měli tisíc kilometrů v autobuse rozdělených do dvou dnů.

Na dlouho pouť se vydali v pondělí po ranním tréninku, který ještě proběhl na základně Dynama Brest. Po desetihodinové cestě přenocovali v polské Vratislavi, v Haston City Hotel. Druhý den podstoupili v Polsku testy na covid a pokračovali dál do Plzně.

To už je čekali jen poloviční štreka. Vpodvečer už si tak mohli zatrénovat v areálu 33. ZŠ ve Skvrňanech. Bydlí v hotelu Courtyard by Marriott, jen přes silnici mají fotbalový stadion, kde se bude ve čtvrtek od 19 hodin hrát.

Plzeňský obránce Radim Řezník už podobnou situaci jednou zažil, ještě v dresu Baníku. V roce 2010 přijel do Ostravy ke 3. předkolu Evropské ligy jiný běloruský klub Dněpr Mogilev a odvážel si postup.

Ve středu absolvovali fotbalisté Dynama Brest oficiální aktivity před zápasem 2. předkola Konferenční ligy UEFA. 

„Cesta byla dlouhá, únavu pociťujeme, ale dostatečně zregenerujeme a na zápas budeme připravení,“ řekl kapitán běloruského celku Edgar Olechnovič, jenž už proti Viktorii hrál v dresu BATE Borisov. „Ale koukal jsem na soupisku, z toho týmu už v Plzni nikdo není,“ usmál se 34letý záložník.Jeho Brest má v týmu plno mladých hráčů. „A ti mají obrovskou motivaci něco dokázat. Je důležité, abychom to využili ve prospěch týmu,“ dodal Olechnovič.

A už také znají potencionální soupeře ve třetím předkole. Lepší z dvojice Viktoria Plzeň – Dynamo Brest narazí nejspíš na na velšský celek The New Saints, který v úterý porazil v Marijampole litevské Kauno Žalgiris vysoko 5:0.

Nejprve je však potřeba zvládnout druhé předkolo. Jeho odveta se hraje ve čtvrtek 29. července od 18 hodin v arménském Jerevanu a to čeká oba celky podstatně delší delší cesta. A mezitím musí zvládnout i zápasy nejvyšší domácí soutěže, plzeňská Viktoria vstoupí do nového ročníku FORTUNA:LIGY domácím utkáním s ambiciózní Mladou Boleslaví, hraje se v neděli od 16 hodin v Doosan Areně.

Dynamo Brest nastoupí rovněž v neděli (19.45) na hřišti BATE Borisov. Tedy celku, před kterým obsadili viktoriáni v roce 2011 třetí místo při premiérovém startu v Lize mistrů.