Chtěli hrát nejvyšší soutěž, ale ve Spartě, největším a nejbohatším českém klubu, to odchovanci nemají snadné. Proto raději mateřský klub opustili. A oba si zvolili Plzeň. Ani jeden z nich nelituje.

„V Plzni jsem maximálně spokojen. Moc si vážím toho, že jsem ve Viktorii dostal šanci hrát ligu,“ říká Tomáš Rada (na snímku), stoper nebo defenzivní záložník Západočechů. Stejně hovoří i Marek Jarolím. „Hraji stabilně ligu v dobrém mužstvu, co více si mohu přát,“ říká technický středopolař, syn bývalého hráče pražské Sparty Josefa Jarolíma a synovec slavistiského kouče Karla Jarolíma.

Kvality Sparty oba uznávají, ale strach z ní nemají. „Sparta je pořád silný tým, už její jméno budí respekt. Ale současná liga je natolik vyrovnaná, že každý může porazit každého. Loňská sezona to jasně ukázala a ta letošní bude možná ještě vyrovnanější. Na Spartu si věříme,“ shodují se jednohlasně před sobotním zápasem proti mistru ligy v Plzni.

V boji proti těžkému soupeři mohu sehrát důležitou roli diváci. „Moc na fanoušky spoléháme, budeme jejich pomoc potřebovat. Těšíme se, že nás dopředu požene vyprodaný stadion,“ dodávají.