„Je to pro mě zvláštní pocit,“ přiznává trenér Karel Krejčí, který v Plzni působil i jako hráč a v roce 1993 po postupu Viktorie Plzeň do nově vzniklé první české ligy přestoupil do Zlína. Později oblékal v lize i dresy Dukly Praha, Českých Budějovic a Příbrami.

Na trenérské lavičce při pátečním duelu ale na působení v Příbrami myslet nebude. „Na trávníku to pro mě bude soupeř jako každý jiný. A jako v každém zápase budu chtít v utkání uspět a získat body pro Viktorii,“ říká úspěšný kouč, který se na podzim drží s Viktorií na druhém místě tabulky. Příbram je naopak na poslední příčce.

Rozdílné postavení obou soupeřů by ale nemělo podle něj svádět jeho tým k podcenění. „To v žádném případě. Příbram má v nejvyšší dorostenecké soutěže nějaké problémy, ale průběžně je řeší a leccos už je jinak než na začátku soutěže,“ varuje kouč.

„V Příbrami rozhodně nechtějí nejvyšší dorosteneckou soutěž ztratit a tým posílili. Do družstva vrátili dva dorostenecké reprezentanty Štochla a Mišuna, kteří už hráli pravidelně za B tým třetí nejvyšší soutěž dospělých a daří se jim v ní i střelecky,“ připomíná Karel Krejčí.

Soupeře má dobře zmapovaného. „Příbram je velmi silná ve hře dopředu, problémy naopak mívá v defenzivě,“ analyzuje soka Krejčí.

Viktorii podle něj rozhodně nečeká snadný zápas. „Příbram se výkonnostně zvedá, což dokázala už v minulém zápase proti Českým Budějovicím, týmu z horní části tabulky. Uhrála sním remízu 1:1 a v utkání byla lepším celkem. Musíme se na soupeře dát velký pozor,“ burcuje své svěřence před pátečním utkání Karel Krejčí.

Utkání celostátní ligy staršího dorostu začíná v pátek na hřišti v Luční ulici v 11.00 hodin, duel mladšího dorostu začne ve 13.15 hodin.