Plzeň dál venku válí

PLZEŇ -Paráda! Jarní spanilá jízda plzeňských fotbalistů na hřištích soupeřů pokračuje. Po Teplicích, Olomouci a Slavii si na Viktorii vylámalo před domácími fanoušky zuby i Brno.

29.4.2007

Strůjcem výhry Viktorie byl Fillo.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Plzeňští fotbalisté jsou postrachem na hřištích soupeřů, i z Brna si vezou tři body

Plzeň zvítězila ve včerejším utkání 25. kola první Gambrinus ligy na jihu Moravy 2:1 a v jarní části sezony dokázala v zápasech venku vždy stoprocentně bodovat.

Utkání dvou rozdílných poločasů začali lépe domácí fotbalisté. Ve 14. minutě zahrávali po faulu Rady trestný kop těsně za hranicí pokutového území, Zelenka zvolil střelu kolem plzeňské zdi a svým devadesátým ligovým gólem překonal brankáře Daňka.

I po zbytek poločasu bylo Brno lepším celkem na hřišti, ale žádnou ze svých šancí nedokázalo využít.

„V první půli byl na hráčích vidět určitý útlum z těch náročných čtyř zápasů ve čtrnácti dnech. Nedostávali jsme se do hry. Chyběla tam agresivita, pohyb a chuť hrát,“ uvedl po utkání trenér Viktorie Plzeň Stanislav Levý.

Po přestávce se hra Plzně zcela změnila. Ke Krbečkovi, který střídal na konci prvního poločasu Jarolíma, poslal plzeňský trenér do útoku místo Malára ještě Psohlavce. Dvojice dosavadních útočníků Fillo, Malcharek se stáhla do zálohy a domácí hráči najednou nevěděli kam dřív skočit.

„Musel jsem nějak zareagovat. O přestávce jsem hráčům důrazně pověděl, co si o jejich výkonu myslím. Řekl jsem jim, že v Brně můžeme prohrát jako řada dobrých týmů, ale musíme mít čisté svědomí. Hráči si to vzali k srdci a druhá půle už byla o něčem jiném,“ byl nakonec spokojen Levý.

Útočná aktivita Plzně slavila poprvé úspěch v 54. minutě. Šíma z autového vhazování poslal míč až před brněnskou branku a Fillo hlavičkou vyrovnal.
Další rána pro fanoušky Brna přišla v 74. minutě, kdy agresivní hra Plzně vyústila ve druhou branku. Fillo našel z levé strany přízemním centrem v malém vápně Psohlavce, a ten podruhé poslal míč do brněnské branky.

Brno poté vrhlo veškeré síly do útoku, ale Viktoria mu aktivní hrou nedovolila přímo ohrozit svoji branku.

Vyrovnávacím gólem a přihrávkou na vítěznou branku přispěl k výhře Západočechů útočník Martin Fillo. „Z výhry mám velkou radost, ale v první půli to nevypadalo, že si z Brna odvezeme všechny body. Naše hra byla strašná. Bylo velké štěstí, že jsme inkasovali jen jeden gól,“ líčí Fillo průběh první půle.

Do druhé půle nastoupila Plzeň jako vyměněná. „V kabině se o přestávce děly hrozné věci. Na trávník jsme šli obrovsky vyhecovaní. Měli jsme jasně navrch a zaslouženě vyhráli. Čtvrtá výhra venku po sobě, to je super,“ rozplýval se útočník Viktorie.