„Stadion Viktorie je nádherný. Udělalo to na nás všechny velký dojem a myslím, že máte od této chvíle v Itálii řadu nových fanoušků,“ prohlásil manažer italského celku Claudio de Felice.

Pro dvacet sportovců na vozících, kteří se v Plzni zúčastnili mezinárodního turnaje handicapovaných florbalistů, šlo o nezapomenutelný zážitek. Na programu byla prohlídka stadionu ve Štruncových sadech i zázemí Doosan Areny.

Vrcholem a překvapením bylo setkání s plzeňskými fotbalisty Lukášem Červem a Tomášem Chorým, kteří si s hráči Warriors vyměnili dresy. „Šlo o fajn setkání a překvapilo mě, kolik informací o nás naši hosté měli,“ prohlásil po setkání reprezentační útočník Tomáš Chorý.

„Zajímali se o tréninkový proces, přípravu na utkání a probrali jsme i naše minulé souboje s italskými týmy. Moc dobře věděli, že jsme například porazili v Lize mistrů AS Řím,“ doplnil vytáhlý forvard plzeňské Viktorie, který se společně s Lukášem Červem se všemi i vyfotil a oblékl symbolicky dres týmu Warriors Sabbioneta.

Trenér Viktorie Plzeň Miroslav Koubek na tiskové konferenci před prvním čtvrtfinále Konferenční ligy s Fiorentinou.
Je to největší výzva v mojí kariéře, prohlásil trenér Viktorie Koubek

Prohlídku stadionu, hrací plochy i klubového muzea ocenil také prezident italského klubu Fabio Merlini, pro kterého bylo velkým zážitkem i setkání s hráči. Zároveň slíbil, že celý tým bude viktoriánům držet palce i při soubojích s Fiorentinou.

Paraflorbalisté Macron Warriors Sabbioneta o velikonočním víkendu ovládli v konkurenci deseti týmů Pilsen Powerchair Open 2024. Někteří jeho hráči jsou v italské reprezentaci, které patří čtvrté místo ve světovém žebříčku.