„Kvalifikací i skupinou projeli kluci jako nůž máslem, to tady ještě nikdy nebylo,“ chválil David Limberský svoje následovníky.

Velkou zásluhu na tom podle něho má trenér Miroslav Koubek. „Je to skvělý stratég. Klobouk dolů před tím, kam Viktorku posunul,“ vysekl poklonu 72letému kouči, pod jehož vedením se v roce 2015 radoval z mistrovského titulu. Ale pak také zažil trpké vyřazení v kvalifikaci o Ligu mistrů s Maccabi Tel Aviv, které znamenalo Koubkův konec na lavičce Viktorie.

Celý podcast Deníku Ze západu s Davidem Limberským:

Limberský: O bafuňářích jsem si vždycky myslel, že je mají jen mastné pusy z VIP
Limberský: O bafuňářích jsem si vždycky myslel, že mají jen mastné pusy z VIP

Teď se David Limberský, asi stejně jako všichni viktoriáni, těší na páteční los Evropské konferenční ligy, v němž se dozvědí soupeře pro osmifinále (7. a 14. března). „My diváci bychom chtěli atraktivního soupeře, nějakou dobrou destinaci na západě. Hráči, vedení i trenéři by asi zase asi měli hratelnějšího soupeře, aby byla šance postoupit do dalšího kola,“ zamyslel se dnes už bývalý fotbalista, který se v lednu stal sportovním ředitelem třetiligové Jiskry Domažlice.

Ale zpátky k plzeňské Viktorii a losu Evropské konferenční ligy. „Soucítím s klukama, takže budu brát variantu hratelného soupeře, aby zase mohli posunout laťku dál,“ připomněl Limberský, že dosavadním plzeňským maximem v pohárové Evropě je právě osmifinále. „Já za nima pojedu kamkoliv, když budu mít čas,“ usmál se.

Plzeňský záložník Lukáš Kalvach odehrál v pražském Ďolíčku proti Bohemians 1905 (2:0) svůj 200. zápas v nejvyšší české soutěži.
Viktorián Kalvach načne proti Zlínu třetí stovku zápasů v lize

V středeční předehrávce se rozhodlo o prvním postupujícím, kterým je izraelský klub Maccabi Haifa. Další jména možných soupeřů určí čtvrteční odvety.