V následné besedě kouč národního týmu chválil rostoucí formu fotbalistů plzeňské Viktorie, ale do svého výběru pozval jen brankáře Jindřicha Staňka. „Když jim vydrží forma, nebude trvat dlouho a prosadí se i další,“ dal kouč, jenž pochází z nedalekého Chotěšova, plzeňským fanouškům naději.

Zdroj: Deník/Zdeněk Soukup

Ti se tedy zatím musí spokojit s jediným zástupcem v týmu, brankářem Jindřichem Staňkem, jenž se do besedy také zapojil. „Jestli mám v plánu zahraničí? Já jsem teď rád, že jsem v Plzni, ale chtěl bych to venku ještě někdy zkusit. Uvidíme, jestli a kdy ta možnost vůbec bude,“ reagoval na otázku z pléna.

Odpovídal také na dotaz, jaké jsou vztahy mezi reprezentačními gólmany. „Naprosto skvělé. Ať už jsem byl v nároďáku s kýmkoliv – Vaclíkem, Pavlenkou, Mandousem, Tomáše Koubka jsem poznal minule poprvé osobně a byl jsem překvapený, jak si rozumíme. Řekl bych, že ty vztahy jsou až nadstandardní,“ pochvaloval si Staněk, který většinou kryje záda některému z reprezentačních kolegů.

Ale má na kontě už také šest startů za národní tým. Premiéru si odbyl před dvěma lety v Belgii když střídal už po čtrnácti minutách zraněného Tomáše Vaclíka. „A po zápase jsem řešil jeho neobvyklé přání. Ale to zůstane mezi mnou a Jindrou,“ nechtěl reprezentační manažer Tomáš Pešír prozradit o co šlo.

Češi v kvalifikaci o Euro v Edenu remizovali s Albánií.
V nominaci fotbalistů na kvalifikaci ME je i sparťan Vitík. Stále chybí Schick

Společně se Staňkem přišel mezi fanoušky i bývalý reprezentant a dnes sportovní manažer plzeňské Viktorie Daniel Kolář, kterému se poštěstilo že si na mistrovství Evropy zahrál dvakrát. „Beru to jako obrovskou čest, vzpomínky mám krásné. Lepší jsou samozřejmě na Euro 2012 v Polsku,“ připomněl Daniel Kolář postup do čtvrtfinále pod trenérem Michalem Bílkem.

Současní reprezentanti o Euro teprve bojují. Pomůže jim i plzeňské publikum. Národní tým tady bude hrát s Faerskými ostrovy v neděli 15. října od 18 hodin.