„Přiznám se, že mi fotbal už chyběl. Když mě zástupci Viktorie Mariánské Lázně ještě na konci jarní sezony oslovili, dlouho jsem o jejich nabídce nepřemýšlel. Ve hře byla i možnost vrátit se do Domažlic, ale tam jsme se s vedením nakonec domluvili, že k tomu ještě nenazrál čas," vypráví bývalý ligový fotbalista Viktorie Plzeň.

Mužstvo Mariánských Lázní skončilo v přeboru Karlovarského kraje v uplynulé sezoně na třetím místě za postupujícím FK Ostrov a druhou Březovou. „Šel jsem do Mariánek s tím, že budu trénovat krajský přebor. Jenže některé kluby z divize odstoupily a nabídku dostala Březová. Ta ji však neakceptovala, takže do divize se posunula Viktoria," líčí Purkart postupovou anabázi na poslední chvíli.

Zkušený kouč, který vedl například druholigový Baník Sokolov a v České fotbalové lize kromě Tachova také Jiskru Domažlice, účast ve vyšší soutěži vítá.

„Divize je kvalitní soutěž a pro hráče je to dobrá sportovní motivace. Chceme mužstvo doplnit, stabilizovat a divizi pro Mariánské Lázně zachránit. V budoucnu má klub v plánu stát se pravidelným účastníkem divize," říká šestačtyřicetiletý kouč, který si pochvaluje zázemí klubu.

„K dipozici máme hlavní travnaté hřiště, další tráva na školním hřišti a hrací plocha s umělým povrchem," vypočítává kouč, kterému bude pomáhat asistent Zdeněk Kotous.

Přípravu na novou sezonu začne Viktorie 11. července. „Trénovat budeme třikrát v týdnu, v plánu jsou přípravné zápasy s druholigovým Sokolovem, utkání poháru, s Hvězdou Cheb, Rozvadovem a generálku absolvujeme proti Chotíkovu. V prvním divizním kole doma přivítáme rovněž nováčka soutěže Jankov," dodává trenér Stanislav Purkart.