„Je to dobrá zpráva,“ řekl Dušan Svoboda, šéf Ligové fotbalové asociace, který také obhájil post předsedy. Jeho místopředsedou za nejvyšší soutěž zůstává plzeňský Adolf Šádek, stejný post za 2. ligu obhájil Petr Heidenreich z Ústí nad Labem.

Na úterním ostře sledovaném grémiu se sešli funkcionáři z klubů první a druhé ligy. Po takřka čtyřhodinové diskusi se shodli na tom, že chtějí dohrát letošní sezonu.

S nadstavbou.

Až do července.

Původní plán zněl jinak. V tuhle dobu měli fanoušci pomalu znát mistra (pokud by Slavia neztratila náskok). Jenže pandemie koronaviru způsobila zmatek.

Fotbal se v Česku nehrál od 9. března. Soutěže amatérů byly odpískány. Jak nákaza pokračovala, rostla i nervozita mezi profesionály.

Teď byl schválen restart dvou nejvyšších soutěží bez diváků, se spoustou omezení.

„Liga pokračuje a my už se těšíme. Chystáme se zpět do akce,“ uvedla plzeňská Viktoria krátce po skončení grémia na svém twitterovém účtu.

Datum prvního mače bylo stanoveno na 23. května. Jde o dohrávku mezi Teplicemi a Libercem. Plzeňská Viktoria po restartu ligy nastoupí poprvé 26. nebo 27. května na Letné proti Spartě. Doma bude hrát o nadcházejícím víkendu s Mladou Boleslaví. Na Spartu se pak vrátí ještě jednou, 17. června v semifinále MOL Cupu.

Ale pozor – úterní verdikt ještě neznamená definitivní razítko pro návrat fotbalistů do ligové akce.

Vše nyní závisí na testech a případných nakažených.

Jisté je teď jen to, že první odběry by měly proběhnout v nejbližších hodinách.

Pokud bude mít mužstvo hráče s pozitivním testem, osud týmu (a možná i ligy) budou mít v rukou místní hygienici.

V Německu, kde rozjedou Bundesligu znovu už o tomto víkendu, tyto první potíže zvládli.