Byl to neskutečně dlouhý večer a na jeho konci obrovské zklamání. I když hráli od 66. minuty bez vyloučeného Cadua, dotáhli viktoriáni odvetu čtvrtfinále Konferenční ligy na hřišti ACF Fiorentina až do prodloužení. V něm se však po dvou minutách trefil Gonzáles, v závěru přidal druhý gól Biraghi.

„Už jen účast ve čtvrtfinále je pro nás úspěch,“ zopakoval v Itálii 72letý plzeňský trenér Miroslav Koubek. Fiorentina byla ale nad síly jeho celku, i když rozhodla až v prodloužení proti deseti.

Český reprezentant Antonín Barák začal jen lavičce, i to svědčí o síle italského týmu, i když je v lize až na 10. místě. Konferenční liga mu svědčí, loni prohrál až ve finále a nakročeno tam má i letos. Plzeň ho nezastavila, i když po 90 minutách opět neprohrála.

Hosté měli velkou šanci hned v úvodu, po faulu na Kopice zakroutil Kalvach trestný kop do šestnáctky, kde však nikdo nezakončil. Ale zbytek se odehrával v režii Fiorentiny.

Viktoriáni dřeli, bojovali, padali do střel, ale nestačilo to. Domácí nastřelili v první půli tyč i břevno, dvakrát se vytáhl při střelách Kouamého famózní gólman Jedlička. Na straně Plzně stála za zmínku jen akce z 35. minuty, kdy ale po sklepnutí Šulce nezakončil Vydra.

Klíčový okamžik přišel v 66. minutě, kdy byl po zákroku na Doda a následném zásahu VAR vyloučený Cadu.

Viktoriáni sice i v oslabení dlouho odolávali, ale ve druhé minutě nastavení se po rohu odrazil míč ke Gonzálesovi a ten zavěsil pod břevno. Viktoriáni už na vyrovnání neměli síly, naopak po brejku podruhé inkasovali.

FIORENTINA – PLZEŇ 2:0 po prodloužení
Branky:
92. Gonzáles, 108. Biraghi. Rozhodčí: Manzano – Barbero, Nevado (Šp.). ŽK: Ranieri, Gonzáles – Chorý, Řezník. ČK: Cadu (66. Plz.). Diváků: 19 418.
Fiorentina: Terracciano – Dodô (88. Faraoni), Milenković, Ranieri, Biraghi – Beltrán (75. Barák), Melo (66. Lopez) , Mandragora (91. Quarta) – González (98. Sottil), Belotti (88. Ikoné), Kouamé.
Viktoria: Jedlička – Hranáč, Hejda, Jemelka – Kopic (106. Mosquera), Červ (90. Traoré), Kalvach (100. Dweh), Cadu – Šulc, Vydra (56. Kliment) – Chorý (70. Řezník).