„Viktorka se pod mým vedením snaží hrát vždycky aktivně, od toho nechceme ustoupit. Ale musíme respektovat i sílu soupeře, Dinamo má velmi kvalitní hráče. Nemůžeme hru úplně otevřít,“ prohlásil na tiskové konferenci v útrobách letitého stadionu Maksimir plzeňský kouč Miroslav Koubek.

Ale Dinamo právě teď prožívá horší období, co na to říkáte?
Zaznamenal jsem, že třikrát prohráli. Jsou za tím ale i určité personální změny, byly tam nějaké odchody a teď mají problémy. Ale ty my máme po sobotě taky.

Zdroj: Deník/Zdeněk Soukup

Narážíte na zranění útočníka Durosinmiho, bude těžké ho nahradit?Souhlasím, je to velká ztráta, ale musíme se s tím vyrovnat. Máme jiné dobré útočníky. Věřím, že jsme společnou prací Rafia schopní nahradit.

I soupeř má zraněného elitního útočníka Petkoviče, může to znamenat změnu stylu Dinama?

Pokud ztratíte takové hráče, kteří se podílejí na spoustě gólů, je to zásah. U nás byl Rafiu u třiceti procent gólů, možná ještě vyšší číslo to bude u Petkoviče. Je to významný hráč. Musíte najít nové vazby, to fotbal přináší, každý se dá nahradit, jen musíte hledat jiné cesty.

Podpoříte gólmana Tvrdoně, který zaskočil za zraněnou jedničku Staňka a ligový zápas mu příliš nevyšel?
Marián má naši podporu od začátku. Ale máme tři brankáře (ještě Baier, Sváček – pozn. aut.). Rozhodnutí, kdo z nich půjde do branky, ještě nepadlo.

Záložník Viktorie Plzeň Pavel Šulc před odletem k utkání Konferenční ligy do Záhřebu.
Chceme sebrat nějaké body i v Záhřebu, říká záložník Viktorie Pavel Šulc

Váháte ještě na jiných místech sestavy?
Nejsem trenér, který by po jedné porážce panikařil a všechno rozmetal. Určité korektury musí nastat, už kvůli zranění Durosinmiho, ale nebude se jednat o žádnou revoluci.