„Máme tady veškerý komfort,“ pochvaloval si známý trenér ukrajinského Kryvbasu Jurij Venrydub.
Košická futbalová Aréna byla dostavěná teprve letos na jaře. Když tady hrála loni na podzim pražská Slavia s jiným ukrajinským klubem Dnipro-I (1:1), chyběly ještě tribuny za brankami. Na slavnostní otevření si pak město, jemuž stadion s kapacitou 12 555 lidí patří, pozvalo slavný AS Řím, který nastoupil proti domácímu FC Košice.
A hned padl divácký rekord, v hledišti bylo 12 050 diváků. Vyprodaný byl celý stadion s výjimkou sektoru hostů. Ale na ligovou premiéru FC Košice s Dunajskou Stredou přišlo jen něco málo přes čtyři tisíce lidí, na předkolo Evropské ligy jich nemusí být ani tolik.
Lístky na zápas Plzně s Kryvbasem, který je v režii ukrajinského klubu, stojí od 15 do 90 eur (VIP) a den před zápasem byly ještě k mání.
Moderní stadion je domovským stánkem poměrně nového FC Košice, který se v minulé sezoně na poslední chvíli v lize zachránil. Kdo se domnívá, že je klub následovníkem Lokomotivy nebo ZŤS, které hrávaly i Československou ligu, mimo jiné i proti Plzni, plete se.
FC Košice vznikl až v roce 2018 po rozpadu VSS Košice spojením dvou třetiligových klubů TJ FK Vyšné Opátske a FK Košice-Barca. Hned ve svojí první sezoně postoupil do druhé ligy a teď hraje druhým rokem nejvyšší slovenskou soutěž. Od svého založení také spolupracuje s anglickým West Ham United.
Také kdysi slavná Lokomotiva, za kterou hrával třeba mistr Evropy z roku 1976 Jozef Móder nebo Ján Kozák a Stanislav Seman, stále ještě existuje. Letos postoupila ze čtvrté slovenské ligy do třetí.