Utkání se bude hrát v plzeňské Doosan Areně bez diváků zítra od 18.15 hodin, přímý přenos vysílá televizní stanice O2 TV Sport.

„Je to druhý restart sezony, hrajeme doma, a navíc přijede Sparta. Očekávání jsou velká,“ přiznal slovenský kouč v plzeňských službách Adrian Guľa.

Trenérského žezla se ve Viktorii ujal letos v zimě. Podobnou situaci, kdy byla liga přerušena kvůli pandemii koronaviru, tak zažívá podruhé v krátké době.

Tomu, že má Sparta, na rozdíl od jeho svěřenců, zápasovou praxi díky Evropské lize, nepřikládá velkou váhu, i když uznává. „Ostrý zápas je těžké něčím nahradit, zvlášť v téhle situaci, když nejdou hrát ani přáteláky.“

Přesto věří, že jeho tým bude dobře připravený. „Pracovali jsme na fyzické stránce i taktické připravenosti. Máme obrovskou motivaci uspět, i při respektu, který k soupeři cítíme,“ doplnil slovenský kouč a naznačil, čím hodlá čelit větší zápasové praxi soupeře.

„Můžeme ji nahradit emocemi, nasazením, nastavením a týmovým duchem. O tyto věci se budeme opírat,“ prohlásil 45letý kouč Plzně.

„Umíme přidat nejen vlastní talent a zručnost, ale také týmovou chemii. Samozřejmě i některé automatismy, které, věřím, budou v daném zápase funkční,“doplnil Guľa v nahrávce pro média. Soupeře sledoval v zápasech Evropské ligy.

Stolní tenistka Dana Čechová doprovází na Světový pohár v čínském Weihai nizozemskou hráčku Britt Eerlandovou.
Čechová je v Číně jako trenérka

„Ale v přípravě budu vycházet spíš z našich vzájemných utkání,“ prozradil kouč Guľa, který bude hrát se Spartou už počtvrté. „Důvěřuju v sílu svého týmu. V přípravě vypadli kluci dobře, tréninkové úsilí bylo vysoké, ale rozhodovat se bude na hřišti. Je potřeba podat maximální výkon,“ doplnil.

Sparta se na restart domácí soutěže naladila čtvrtečním vítězstvím v Evropské lize. Po porážkách doma s Lille (1:4) a na AC Milán (0:3) tentokrát vyhrála 4:1 v Glasgow na Celticu. „Pro kluky je to každopádně velké povzbuzení i směrem k české lize,“ prohlásil pak trenér Václav Kotal, který tentokrát posadil kapitána Dočkala a dal šanci některým mladíkům (Polidar, Karabec, Plechatý).

„Mladí hráči ukázali kvalitní výkon. Mám radost,“ doplnil 68letý kouč, jenž se krátce mihl i v Plzni. V roce 2008 dělal asistenta Jaroslavu Šilhavému. Ze současného kádru už to pamatuje jen obránce David Limberský.