Skvělou formu před koncem letošního roku chytila Florbalová škola Plzeň. Západočeši v posledních zápasech zabrali a po vysokém vítězství na půdě Písku stráví třítýdenní zimní pauzu na první pozici.

Ze začátku to přesto nevypadalo na kanonádu hostů. Prvních deset minut hry vážnější příležitost nepřineslo.

Následně však jeden z píseckých obránců hasil útočnou akci soupeře jen za cenu tresného střílení, s kterým plzeňský Lehečka naložil bravurně a poslal svůj tým do vedení.

Trefa hostujícího útočníka rozproudila gólové hody. Florbalová škola do konce první třetiny přidala další tři trefy a ani po změně stran nepolevila.

Vsítila další čtyři branky a ještě tak navýšila impozantní brankový rozdíl, který domácí florbalisté korigovali dvěma trefami.

Slušná divácká návštěva se dočkala nakonec desátého zásahu, který obstaral plzeňský obránce Osvald.

Zdeněk Štybar se synkem Lewisem.
Štybar 2020. Cyklista ze Stříbra cílí na jarní klasiky a olympiádu

„Krásný zápas ve vysokém tempu do poslední minuty. Musím poděkovat všem klukům za soustředěný výkon s nasazením. Děkujeme soupeři za férový zápas bez hrubých faulů. Vysoká kvalita rozhodčích, kteří výrazně pomohli zápasu,“ mohl být spokojený plzeňský trenér Miroslav Čechura, jehož tým vévodí divizi C s náskokem jednoho bodu nad Strakonicemi.

V popředí se nacházejí i florbalisté plzeňské Slavie, kteří okupují třetí příčku.

FBC Písek - Fbš Plzeň 2:11

Třetiny: 0:4, 2:4, 0:3. Branky: 26. Hanzlík, 38. Cigánek – 11. a 18. Lehečka, 14. Pour, 18. Budek, 23. Matěj, 25. a 49. Osvald, 28. Budek, 39. a 59. Kaše, 42. Budek. Střely na branku: 22:42. Diváci: 141.

Sestava Florbalové školy: Šik – Šobotník, Budek, Lehečka, Janata, Pour, Torma, Kaše, Tábořík, Hlinovský, Oslvald, Ozom, Beneš, M. Surák.

Trenér české házenkářské reprezentace Jan Filip (v popředí)
Házenkáře před Eurem prověří Slovensko

I druhý klub ze západočeské metropole uspěl před vánočními svátky naplno.

Slavia si poradila v derby s Rokycany, které porazila na jejich palubovce 8:3.

Na brzkou branku plzeňského Žáka reagoval rychle domácí Šavel. Od této chvíle ale diktovali hru výhradně plzeňští hráči, kteří postupně zvyšovali náskok.

Rokycany však ve třetí části nečekaně ožily a snížily během chvíle na rozdíl jediné branky. Hosté ale drama nedopustili a v poslední desetiminutovce vsítili další čtyři góly.

FBC Rokycany - Slavia Plzeň 3:8

Třetiny: 1:3, 0:1, 2:4. Branky: 7. Šavel, 42. a 46. Bendek – 1. a 54. Žák, 11, 13. a 53. Štědrý, 24. a 57. Šimeček, 55. Katolický. Střely na branku: 16:30. Diváci: 37

Sestava Slavie Plzeň: Císler – Mikolášek, Šimeček, Kuhajda, Blažek, Žák, Štědrý, Baroch, Mošna, Sloup, Pilík, Konrady, Löffelmann, Malkus, Porazil, Tkadlec, Příhoda, Katolický.