Západočeši prošli v prvním kole play-up přes Mohelnici, kterou porazili v sérii 3:1.

Pomalu se těšili již na další kolo, v němž byl ve hře postup do vyšší soutěže – Národní ligy. K sérii se Šumperkem však vzhledem ke konci sezony již nedošlo.

Muži Slavie Plzeň si tak i příští rok zahrají znovu divizi, protože ročník byl ukončen předtím, než byly známy postupující a sestupující týmy.

„Sezonu hodnotím jako neúspěšnou, protože se nepovedlo postoupit do Národní ligy. Bohužel, tentokrát osud nebyl v našich rukou,“ litoval trenér Slavie.

S výkony svého týmu mohl být však spokojený. „Nebylo pro mě až takovým překvapením, že se nám letos dařilo. Po návratu některých hráčů z Prahy a zapracování našich nejlepších juniorů jsme tušili, že pokud si vše sedne, můžeme bojovat o nejvyšší příčky, což se potvrdilo,“ těšilo kouče plzeňského celku.

Slavisté patřili k nejlepším celkům a umístili se po základní části na pěkné třetí pozici.

„S týmy z první čtveřice jsme prohráli pouze jeden zápas ze šesti. S kvalitními soupeři se nám dařilo. Bohužel jsme ale ztratili mnoho bodů s celky z nižšího patra tabulky. Body jsme jim nabídli svou nekoncentrovaností,“ vysvětloval lodivod Kubinec, kterého mohlo těšit, že tým předváděl lepší výkony než v minulé sezoně.

„Spokojen jsem s tím, že se nám během ročníku podařilo zapracovat na herním obrazu mužstva a celkové taktické připravenosti. Týmový projev byl také mnohem lepší než v minulých letech. Ke kvalitě už tak širokého kádru přispěli také junioři, kteří byli důležitou součástí týmu,“ pokračoval kouč Slavie.

Ambice plzeňského celku budou v příštím divizním ročníku opět vysoké.

„Pevně věřím, že do příští sezony nastoupíme s čistou hlavou a ještě více motivovaní. Těším se na začátek letní přípravy, Czech Open. Doufám, že hráči toto období vezmou zodpovědně a půjdeme si za svým cílem. Věřím, že si ještě vše více sedne a budeme silnější než letos,“ dodal Lukáš Kubinec.