Měl jste od trenéra Pavla Vrby směrem k zápasu s Ústím nějaké zadání?
Nechal to na mně, řekl mi, abych si to udělal podle svého, včetně složení obou jedenáctek. Tohle jen svědčí o tom, že mezi námi panuje naprostá důvěra.

Zatímco diviznímu Petřínu jste dali jen dvě branky, druholigové Ústí si z Plzně odvezlo osmibrankový debakl. Co jste té efektivitě říkal?
Musím přiznat, že mě to samotného překvapilo. Je pravda, že jsme se při tréninku hodně zabývali zabíháním za obranu, narážečkám a sklepávačkám, což se v utkání proti Ústí nad Labem projevilo. Myslím, že kluky zápas bavil.

Hráči mají v přípravě za sebou náročný kondiční blok. Překvapilo vás, jakým způsobem zápas zvládli?
Ano, oni toho mají opravdu dost. O to více mě jejich výkon i předvedená hra potěšily. Víte, ono je to tak, že když jsou hráči unavení a pod tlakem, tak hrají rozumnější, jednodušší fotbal a dávají míč rychleji od nohy.

Jak vypadají reprezentanti, kteří se na začátku týdne po krátké dovolené zapojili do přípravy?
Musí dohnat objem kondiční přípravy, odehráli poločas a pak šli ještě dalších třicet minut běhat. Čekáme, až se dají dohromady a celý tým se sjednotí. Ještě do odjezdu na herní soustředění do Rakouska budeme mixovat vyšší zátěž a technicko-taktické tréninky.

Levý obránce David Limberský už podruhé nastoupil na pravé straně obrany. Sledujete tím nějaký záměr?
Zatím ne. Chtěli jsme po poločase vždy vyměnit deset hráčů v poli, a protože máme jen jednoho pravého obránce, Matějů je zraněný, zatímco na levou stranu máme kromě Limberského ještě Kovaříka a Janžu, hraje teď David na pravé straně. Zkoušíme to, i pro něj jako pro praváka to může být zajímavé, centry a finální přihrávka jsou pro něj jednodušší než zleva. Uvidíme, vzhledem k nové sezoně je to jedna z možností.

V posledních dnech se roztrhl s přestupy pytel, vaši největší konkurenti Slavia a Sparta mohutně posilují. Jak tuto aktivitu vnímáte?
Je to zajímavé, ale je to jejich záležitost, Sparta a Slavia ať si dělají, co chtějí. My máme svoji práci a staráme se sami o sebe.

Neděsí vás to, jaká jména proudí do české ligy?
Proč by mělo? Podle mne je to absolutně normální. To, co se momentálně děje, je realita evropského fotbalu. Jestliže se chceme posunout mezi lepší evropské ligy, tak rozumím tomu, co Sparta se Slavií dělají.

V příští sezoně se bude hrát o přímý postup do Ligy mistrů. Může to být jedna z nejzajímavějších sezon?
Ano, ale do začátku je ještě daleko. Pro nás je důležitější nachystat se na třetí předkolo Ligy mistrů. To je pro nás také zajímavé.