Přesto, že jednadvacetiletý fotbalista už je s norským klubem na podmínkách domluven, kluby se zatím mezi sebou nedohodly. Informaci přinesla včera internetová verze norského deníku Aftenbladet.

Ke shodě podle tvrzení deníku nedošlo v otázce odstupného. Výchozí částka pro jednání byla podle norských novin 700 tisíc euro, což je zhruba částka, přesahující 18 milionů českých korun.

Včera a předevčírem probíhala v Praze jednání mezi oběma stranami. Norský klub zastupoval Lars Petter Fosdahl. Ve středu jednání skončila až v půl jedenácté večer s tím, že budou pokračovat druhý den dopoledne. Ani včera ale nedošlo k dohodě.

„Já jsem svoji práci splnil, teď má na kopačkách balon Viking,“ prohlásil včera na internetových stránkách deníku Aftenbladet Lars Petter Fosdahl.
„To znamená, že se Stavanger v rámci kompetencí, které poskytl pro jednání v Česku Fosdahlovi, s Viktorií Plzeň zatím nedohodl. Plzeň navýšila požadavky tak, že je Viking nyní váhá přijmout. Což jednoduše znamená, že Stavanger musí najít způsob, jak zaplatit Plzni, co ona chce,“ píše dále deník Aftenbladet.
Sportovní ředitel norského klubu Egil Řstenstad přesto vyjádřil naději, že Filla nakonec tým ze Stavangeru získá.

Podobné úmysly mají ale i jiné kluby. Aftenbladet už dříve přinesl informaci, že o Filla je zájem také z klubu italské Serie A a ze dvou týmů druhé bundesligy. Teď se zdá, že zájem nabyl konkrétní podoby.

„Viktoria kromě nabídky od Stavangeru obdržela ještě nabídku od italského Palerma. Ve hře jsou také i jiné kluby, ale ty zas nezaujaly samotného hráče,“ píše norský deník.

Fillo je naopak podle Fosdahla velmi spokokojen s podmínkami, které mu nabídl Stavanger. Hráč na konci minulého měsíce norský klub navštívil a hovořil i s trenérem Udo Rösslerem.