Svěřenci trenéra Pavla Vrby Vrby ve čtvrtečním prvním utkání osmifinále podlehli Fenerbahce Istanbul 0:1. A před odvetou v Istanbulu nemají vůbec dobrou pozici.

Především česká média pasovala Viktorii před soubojem s aktuálně třetím celkem turecké ligy do role favorita. Kouč Vrba však před podobným názorem varoval. A čtvrteční večerní zápas před vyprodanou Doosan Arenou mu dal za pravdu.

„Jak už jsme dopředu říkali, Fenerbahce ukázalo obrovskou sílu. Potvrdilo se, že patří k top týmům v Evropě. My jsme mohli uspět jedině v případě, kdy by naši hráči podali výkon na hranici svých možností, ale to se nám nepodařilo. Soupeř byl herně lepší," uznal po zápase Vrba.

Bylo v silách Západočechů dosáhnout proti tureckému velkoklubu na lepší výsledek? Tak, jak byly ve čtvrtek rozdány karty, asi těžko.

Ale jak to, když Plzeň předtím vyřadila věhlasnějšího soupeře, italskou Neapol?

Plzeňané si totiž paradoxně skvělými výkony proti Neapoli ušili na sebe bič.

Zatímco Atlétiko Madrid i Neapol šetřily proti Viktorii některé své hvězdy, Fenerbahce proti ní poslalo to nejlepší, co mělo k dispozici.

Navíc ze strany Turků ani náznak podcenění. Ostatně podcenit tým, který vyprovodil z Evropské ligy Neapol po skóre 5:0, by mohl jen blázen.

Proti Viktorii hrálo i to, že nemohla nastoupit v optimálním složení. Distanc Limberského si vynutil další změny v sestavě, které měly vliv na ofenzivní sílu týmu.

Řezník na levé straně nebyl Řezníkem na pravém kraji obrany, kam se stáhl Rajtoral a chyběl v záloze. Tápající Ďuriš ho nedokázal nahradit.

A ve své kůži nebyl po prodělané viróze ani Horváth.

Výsledek? Za dané konstelace bylo Fenerbahce pro Plzeň až příliš tvrdým oříškem.

Přesto není situace Viktorie před odvetou v Istanbulu beznadějná. Tam bude Plzeň silnější, do sestavy se vrátí Limberský a na své posty Řezník s Rajtoralem, tréninkové manko dožene Horváth.

Bude to ale v Istanbulu stačit? To se ukáže. „Už jsme dokázali několikrát na hřišti soupeře překvapit. Musíme věřit, že se nám to podaří i v Istanbulu," doufá Vrba.