Čtyři desítky příznivců vycestovali do Španělska už před týdnem a návštěva zápasu nejvyšší španělské ligy bylo součástí jejich výjezdu na jih Evropy. „To nebyl fotbal, to byla pohádka,“ nechal se slyšet Petr Chaloupka, jeden ze skalních fandů Viktorie, kterému málem vyšel tip na utkání 5:2 pro domácí.
Radost mu ale pokazil Ronaldo, největší hvězda zápasu. Za stavu 5:2 pro domácí nařídil sudí, který byl do té doby mnohem přísnější na Real, pokutový kop proti hostům. A Alonso se ze značky pokutového kopu nemýlil a královský klub se radoval z výhry o čtyři branky.

„Penalta je jediné, co bych Ronaldovi v utkání vytkl. Podle mne ji nafilmoval a rozhodčí mu to zbaštil, i když mu měl dát místo toho žlutou kartu. Ale za ten famózní výkon, který předvedl, bych mu tenhle kousek odpustil. Byl to Ronaldův fotbalový koncert,“ vysekl poklonu pětadvacetiletému Portugalci Petr Chaloupek.

Ronaldo rozjásal zaplněný stadion vedoucí brankou zápasu, když z přímého kopu z pětadvaceti metrů polovysokou střelou kolem zdi pověsil míč do sítě u vzdálenější tyče. Pětasedmdesát tisíc diváků vybuchlo nadšením a rodák z Madeiry tancoval radostí u postranní čáry.

Sledovat v zápase jeho pohyb, výběr místa, techniku a rychlé uniky, to je něco úchvatného. Zadákům Villarrealu neustále motal hlavu svými nevyzpytatelnými kousky a byl u dalších tří branek Realu. Hosté se sice dokázali dvakrát v zápase dotáhnout na rozdíl jediné branky, ale strhující finiš Realu, kterému velel Ronaldo, je definitivně zlomil.

Nezapomenutelný zážitek si ze stadionu Santiago Barnabeu odvezl i další člen plzeňské výpravy Vlasta Touš. Ten je mezi fandy raritou, fotbal nesleduje, ale právě zájezd sdružení Pfans-Plzeňáci sobě do Španělska ho k fotbalu zlákal.

„Jednou mě vzal v deseti letech táta do Prahy na zápas Sparta – Baník, ale od té doby jsem na fotbale nebyl. Až když jsem se doslechl o zájezdu fanoušků Viktorie, řekl jsem si, že do Španělska pojedu. Když na fotbal, tak na pořádný. A jsem rád, že jsem na zájezd jel. Byla to nádhera. Teď budu kvůli Ronaldovi fotbal sledovat pravidelně,“ slíbil Vlasta Touš, který vystudoval tělovýchovu a žije v Hořovicích. „Už jsme si s kamarádem slíbili, že do Plzně přijedeme fandit Viktorce, až bude hrát doma se Spartou,“ ujišťuje.

Nedělní večerní utkání španělské ligy bylo posledním bodem programu výpravy plzeňských fandů ve Španělsku. Po přenocování v hotelu se příznivci Viktorie vydali v pondělí dopoledne z Madridu na cestu domů dlouhou 2350 kilometrů. Do Plzně by měli dorazit dnes odpoledne.