Hned druhý den ráno chtěl Vlastimil Kovář odjet s rodinou na chalupu, jenže osud jeho plány krutě změnil.

„Šel jsem se skupinou fanoušků Viktorie ke stanici metra, odkud jsme se chtěli dopravit na Zličín, kde stál náš autobus. Chvilku jsem se v davu zdržel a manželka se synem šli napřed. Najednou se vyřítila ze tmy z křoví s křikem skupina lidí a přes kordon policistů na nás začala házet kameny a dlažební kostky. Jedna z nich mě zasáhla do hlavy. V tu ránu jsem měl obličej plný krve,“ líčí hrůzné okamžiky padesátiletý muž z Plzně.

„Došel jsem ještě do metra, ale už jsem neviděl na oko a rozbolela mě hlava. Policisté mně ze stanice metra zavolali záchranku, která mě odvezla do nemocnice, kde jsem se druhý den podrobil operaci,“ vyprávěl včera ve vinohradské nemocnici Vlastimil Kovář.

Navštívit ho tam přijeli generální manažer Viktorie Adolf Šádek, kapitán mužstva Pavel Horváth a obchodní a marketinkový manažer klubu Jaromír Hamouz.

„Měl jsem vlastně štěstí v neštěstí. Kostka mě zasáhla plochou. Kdybych dostal hranou, mohlo by to skončit mnohem hůř. A už vůbec si nedovedu představit, že by zasáhla syna,“ říká skalní fanoušek Viktorie.

„Po úderu dlažební kostky mi praskla spánková kost, naštěstí se úraz obešel bez krvácení do mozku. Můj stav se postupně každým dnem díky skvělé práci lékařů a péči sester zlepšuje, ale na noc si ještě beru léky proti bolesti. Pevně doufám, že nebudu mít trvalé následky,“ říká muž, který byl několik dnů v umělém spánku.

Oporou mu je rodina, velkou radost mu udělala solidarita fanoušků Viktorie a návštěva vedení klubu. Z rukou Pavla Horvátha, s kterým si potykal, přijal doživotní permanentku na zápasy Viktorie. A generální manažer Šádek mu předal dres s podpisy hráčů se jménem a číslem sedm. „Ta sedmička je pro štěstí. A až se uzdravíte, máme pro vás ještě další překvapení,“ slíbil Adolf Šádek.

Měl jsem štěstí v neštěstí, říká zraněný fanoušek

Co vám teď , skoro týden po útoku, běží hlavou?


Uvědomuji si, že jsem vlastně měl štěstí v neštěstí, mohlo to dopadnout mnohem hůře. Ani nechci domýšlet, co se všechno mohlo stát.


Po vašem zranění se zvedla vlna solidarity fanoušků Viktorie, velký zájem o váš zdravotní stav mají hráči i vedení mužstva. Jak tohle vnímáte?
Opravdu mě to potěšilo. Ve středu mě navštívil jeden ze služebně nejstarších fanoušků Viktorie Petr Lindmajer, v kontaktu jsem i s dalšími příznivci. Radost mi udělala návštěva Pavla Horvátha a generálního manažera Adolfa Šádka. Tohle mně teď moc pomáhá, stejně jako moje rodina, manželka se synem.

Neodradí vás vážné zranění od návštěv fotbalových utkání?
Na domácí zápasy se už teď těším, doufám, že zápas s Teplicemi stihnu. Ale ven nejspíš jezdit nebudu…

„Každému, kdo mě podpořil, moc děkuji. Udělali jste mi velkou radost,“ loučil se dojatě.