Právě na tamním stadionu se fotbalisté FC Viktorie Plzeň představí v rámci úvodního duelu třetího předkola Evropské ligy. Utkání začíná ve čtvrtek 2. srpna od 19.00 hodin.

„Vzhledem k bezpečnostním rizikům tohoto duelu jsme se soupeřem dohodli na speciálním postupu při samotném prodeji," říká mluvčí Viktorie Plzeň Pavel Pillár.

Ve Štruncových sadech se tak budou prodávat vouchery, které budou následně na stadionu v Chorzowě vyměněny za platné vstupenky. Fanoušci na vouchery vydané v Plzni projdou v Polsku přes první kontrolu, následně na pokladně obdrží na základě předání voucheru a předložení občanského průkazu (pasu) vstupenku na utkání.

„Na pokladně budou vedle zaměstnanců Ruchu Chorzow přítomní také dva lidé z Viktorie, aby byli k dispozici pro řešení jakýchkoliv možných problémů. Jelikož má soupeř svůj desetitisícový stadion v rekonstrukci, je kapacita snížena na cca 4500 míst. Pro fanoušky Viktorie tak je vyhrazeno zhruba 315 vstupenek," řekl k základním informacím tiskový mluvčí Viktorie, Pavel Pillár.

Vouchery se budou vydávat pouze na jméno (včetně data narození a čísla občanského průkazu nebo cestovního pasu) a budou následně velmi pečlivě kontrolovány polskou stranou při výměně voucherů za vstupenky. Cena je 10 eur, v Doosan Areně bude možno platit v eurech i v českých korunách (260 Kč).

„Vzhledem k prodeji na pokladně bude platba možná pouze v hotovosti," upozorňuje Pillár.

Klub vydá zhruba polovinu kapacity hostujícího sektoru zástupcům kotelníků, kteří organizují výjezd vlakem i autobusy.

Dalších padesát vstupenek si pro své potřeby vyžádali fotbalisté, do prodeje tak půjde zhruba stovka voucherů. Jeden fanoušek si bude moci nakoupit maximálně pět těchto poukázek.

„Každý nakoupený voucher bude vydán pouze na výše zmíněné jméno, datum narození a číslo občanského průkazu. Fanoušek nakupující vouchery i pro své kamarády tak tyto informace musí mít k dispozici. Důrazně apelujeme na to, aby uvedené údaje byly opravdu správné a aktuální, v opačném případě bude při přísných kontrolách polské strany prakticky nemožné se na utkání dostat," upozorňuje fanoušky Pillár.

Právo prvního nákupu budou mít držitelé permanentních vstupenek. Pouze oni tak budou moci využít pondělní otevření prodeje, ostatní budou mít první možnost nákupu voucheru od úterních devíti hodin. Také držitel permanentky bude mít možnost zakoupit na svoji jednu permanentku pět voucherů.

Od dnešního dne se opět naplno rozběhne také prodej permanentních vstupenek na právě odstartovanou sezonu 2012/2013. „Registrujeme stále obrovský zájem fanoušků o celoroční permanentky. Již nyní jsme v rekordních číslech, počet vydaných celoročních permanentek se přehoupl přes tři tisíce kusů," uvedl včera mluvčí FC Viktorie Plzeň Pavel Pillár.