Už o den dříve, v sobotu, si to totiž rozdají ve fotbalovém utkání fanoušci obou klubů.

Zápas se uskuteční na hřišti v tréninkovém areálu Viktorie v Luční ulici od 17.00 hodin.

Spřátelené ultras skupiny obou tradičních ligových klubů si to v sobotu odpoledne rozdají v ´tak trošku jiném zápase´. Nebude samozřejmě chybět devadesát minut hry, očekávat se dá i hlasitá podpora obou fanouškovských skupin. A připraveno je i občerstvení.

V zápase nepůjde jen o samotný fotbal mezi dvěma týmy fanoušků, ale akce bude mít i charitativní rozměr.

A jaký?

Fanoušci totiž chtějí podpořit dětské domovy.

Zástupci ultras prosí fanoušky, aby na utkání donesli fotbalové míče jakéhokoliv stáří a kvality. Ty budou pak distribuovány do dětských domovů v celé republice.

Donesené míče mohou fanoušci před samotným výkopem naházet na hrací plochu. „Svým dílem k této iniciativě přispěje také FC Viktoria Plzeň," slíbil mluvčí FC Viktoria Plzeň Pavel Pillár.

Vstupné na sobotní zápas je 50 korun, děti budou mít vstup zdarma. Vybrané prostředky budou v menší míře použity na pohoštění hostů (jak tomu bývá i při obdobných návštěvách plzeňských fans v Brně).

Většina peněz pak půjde na choreografii, která bude součástí zápasu.

V areálu bude možné si zakoupit i společné triko a další předměty z produkce plzeňských Ultras.

Na zápas není třeba si obstarávat vstupenky předem, pokladny se otevřou asi hodinu před akcí přímo u vstupů do areálu v Luční.

K zaparkování lze využít jednak parkovací dům a také parkoviště za severní tribunou v areálu Doosan Areny ve Štruncových sadech.