Šikovat se tu začali už několik hodin před zápasem. „Očekávám pěkný fotbal, výbornou atmosféru a vítězství Viktorky 2:0,“ svěřoval se bývalý trenér plzeňských týmů z nižších soutěží Miroslav Kubeš. Už jen postup Viktoriánů do základní skupiny Ligy mistrů považuje za obrovský úspěch. „Je to něco, o čem se nám před lety vůbec nesnilo. Je skvělé, že jsme dostali takové soupeře jako je FC Barcelona a AC Milan. Jenom možnost je vidět, je úžasná,“ pochvaluje si Kubeš.

„Kdy jindy máme ty body získat, než teď?“ smála se fanynka Lucie. Pak ale s optimismem v hlase dodala. „I když pokud bude hrát Viktorka jako v posledních zápasech, může uspět třeba i s Milánem,“ myslí si. První představení Plzeňáků v prestižní soutěži si nenechal ujít ani vozíčkář Jakub Zralý. „Na něco takového čekám třiadvacet let. Teď si říkám, že se vyplatilo chodit na všechny ty zápasy druhé ligy. Tohle beru jako odměnu pro fanoušky i pro hráče,“ konstatuje. Věřil, že utkání s běloruským mistrem Viktoria zvládne. „Je ale pravda, že když jsem viděl, že je na soupisce útočník Mateja Kežman a vzpomněl jsem si, co předváděl, kdy hrál za Chelsea, protočily se mi panenky,“ konstatuje. Celá předzápasová atmosféra mu přišla super. „Jediné, co mi vadí, byly problémy s parkováním. Měli jsme potíže dostat se na místa pro invalidy. Tak to bylo i před zápasem s Kodaní. Tentokrát se nám to ale nakonec podařilo,“ doplňuje.

Rozjařeně působili ale také běloruští fanoušci oděni ve žlutomodrých barvách Borisova. Postávali u autobusů, navzájem se fotografovali a čas od času s rozvinutými šálami a vlajkami skandovali klubová hesla.