Marek Bakoš podepsal v plzni smlouvu na dva roky a v půce června už se zapojí do přípravy.

Slovenský fotbalista se do Štruncových sadů vrací po roce a půl, kdy hájil barvy Slovanu Liberec. Severočechům pomohl k zisku domácího poháru, výborné prezentaci v Evropské lize a také k bronzové příčce v Synot lize. Se dvanácti brankami se navíc stal nejlepším střelcem libereckého týmu.

Marek Bakoš do Plzně poprvé přišel už v roce 2009. Během svého působení odehrál 124 ligových zápasů a vstřelil 44 branek. Zapsal se také do statistik evropských pohárů.

„Do týmu se vrací vynikající útočník, který má zkušenosti s těžkými zápasy i na mezinárodním poli. Navíc v něm získáváme stoprocentního profesionála, jehož tréninková morálka i vystupování v kabině mohou být příkladem pro většinu ligových fotbalistů," řekl na adresu třiatřicetiletého střelce generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

„Marek je vítězný typ, který nechce prohrávat jediný zápas ani tréninkové cvičení. Přesně takové hráče potřebuje každý tým, pokud chce být úspěšný. K Plzni jej navíc pojí hluboké pouto, žije tu jeho rodina. V neposlední řadě Marek při každém návratu do Doosan Areny cítil, že na něj fanoušci nezapomněli. I toto nám při jednání o jeho příchodu výrazně pomohlo," dodal Šádek.

Marek Bakoš přiznává, že o návratu do Viktorie musel přemýšlet. „Nebylo to jednoduché. Je bez diskuze, že k Plzni mám obrovský vztah jak po sportovní, tak také osobní stránce. Vážím si toho, jakých úspěchů jsme dosáhli, i toho, jak mi vedení klubu před rokem a půl vyšlo vstříc při přestupu do Liberce. Na druhou stranu ve Slovanu jsem prožil po prvotním utrápeném jaru nádherný rok plný skvělých zážitků, velkých zápasů a nezapomenutelných vzpomínek. Hodně jsem přemýšlel, své si k tomu řekla také rodina. V konečném důsledku jsem však šťastný, že opět natáhnu červeno-modrý dres," řekl k podpisu smlouvy s Viktorií Marek Bakoš. "Teď se přede mnou otevírá nová plzeňská kapitola a já se na ni strašně těším," dodal.