„Kluci mohou očekávat velkou podporu. Snad o sobě dáme hodně vědět. I když to bude asi dost složité,“ říká fanoušek Zdeněk Pavel.

Plzeňští příznivci rozhodně nebudou mít tak snadnou roli, jaká čekala na jejich německé kolegy ve Štruncových sadech. Ze začátku prvního zápasu totiž byly slyšet pouze jejich chorály. Plzeňské publikum mlčelo.

„Bylo to cílené. Prvních deset minut se nepovzbuzovalo. Byla to reakce na vysoké ceny lístků, které klub na zápas se Schalke určil. Pak jsme ale začali fandit jako vždycky a Němce jsme překřičeli,“ vysvětluje Pavel. Tvrdé jádro fanoušků prý kolegům povzbuzování vyčetlo. „Kritizovali nás za to, že jsme utkání nebojkotovali. Přišlo by mi ale nefér vůči hráčům, kdybychom nepřišli nebo celý zápas mlčeli,“ říká fanoušek.

Jedním z těch, kdo na utkání na protest nedorazili, byl i Roman Bakala ze sdružení P Fans. „Svobodnou vůlí klubu bylo nasadit takhle vysokou cenu, naší svobodnou vůlí zase bylo ji neakceptovat a nepřijít. I němečtí fanoušci dali najevo nespokojenost. V kotli měli transparent s postavou hráče ve viktoriánských barvách, který měl na zádech batoh, z něhož koukaly lístky a eura,“ konstatuje Bakala. Skalní fanoušci prý ale na klub nadobro nezanevřeli. „Týkalo se to jenom jednoho zápasu. Ten skončil, takže jedeme dál,“ potvrzuje.

Na stadionu v Gelsenkirchenu tak bude mít Viktorka plnou podporu. „Zájem je velký. Pojede přes dva tisíce lidí. Sektor, který je nám přidělený, bude plný,“ dodává Bakala. Věří, že Plzeň má v Německu velkou šanci. „Nemůžeme být skromní. Doufám, že si tam jedeme pro postup,“ sděluje Bakala.
Fandové si připravili i choreografii, kterou tradičně na zápasech předvádí. „Kluci už něco nachystali, zatím ale ještě nevím, co přesně. Každopádně to určitě nebude z Viktoriána,“ naráží fanoušek na to, že při domácím zápase se Schalke byla zadní strana klubového bulletinu vyvedena v modré nebo červené barvě tak, aby s nimi fanoušci při zápase vytvořit blok v klubových barvách. Odjezd autobusů na zápas bude v pět hodin ráno.

Kdo nebude přímo na stadionu, může se na zápas podívat v televizi. Velkoplošná projekce je připravena v plzeňské restauraci Na Spilce. Fanoušci budou mít k dispozici šest pláten.

Utkání začíná ve 21:05 hodin.