Když ale hlasatel vyzve fanoušky, aby ukázali svoji sílu, ozvé se hromové Viktoria. Hlas červenomodrých fandů má prostě sílu, což posiluje navíc vynikající akustika. Až z toho jde mráz po zádech. Dánští příznivci jsou v koutku, snaží se také ozvat, hlas malé skupinky zní spíš rozpačitě.

Stadion se naplňuje dost pomalu, u vstupů čekají tisíce lidí. Pořadatelé je šacují, fandové se do arény dostávají jen pozvolna.

Začátek duelu, vEdenu to vře, počet prázdných sedadel se naštěstí podstatně zmenšil. Kodaňští fandové zahalují část trávníku štiplavým kouřem.

Viktoria je vúvodu aktivní, ale její hru stále nevidí spoustů fandů, ti stále ještě do ochozů přicházejí. Pak se zvednou Dánové, nálada je stále dobrá, tribuna už je téměř plná.

Zmražení v horké výhni vršovické arény přinesl dánský gól po půlhodině hry, divákům se nelíbily ani některé verdikty španělského arbitra.

Končí první část, na tribunách vládnou rozorupné reakce. „Neměli by se tolik zatahovat, to je cesta do pekel,“ rozčiluje se starší příznivec. Ale jeho kamarád okamžitě protestuje. „V tomhle vedru to ani nejde, jde o moc,“ oponuje Petr.

Zato Richard Fišer zůstával klidný. „Kluci to dotáhnou a pojedeme slavit,“ byl nad věcí fanda z Touškova.

Druhá část. Kotel stále mohutně burcuje plzeňský tým, na tribunách ale stále přetrvává nervozita. Tu rázně přetne 67. minuta, když se po přízemním centru Jiráčka trefí Bakoš.

Eden exploduje a i další minuty se hrají za hromového Viktorka … Plzeň.

Ale ještě není konec, stovky kodaňských příznivců vytrvale ženou svůj tým do útoku.

Pak už hlasatel hlásí pokyny, jak mají diváci odcházet k vlakům a autobusům – je však stále deset minut do konce. Čech na počátku závěrečné desetiminutovky vytahuje důležitý zákrok. Závěr se blíží, v poslední minutě se ukážou oba náhradníci. Fillo nahrává a Ďuriš podruhé rozvlní kodaňskou síť.

A potom už následuje závěrečný hvizd, Plzeň je ve fotbalovém nebi. Zazní We are the Champions. Začínají velké oslavy. Na trávníku, v hledišti, na ulicích. Český mistr se po dlouhé době znovu probojoval do základních skupin Champions League.