V Bolevci se ale nakonec podařilo udržet tým pohromadě, odchází pouze Černý a Zelenka, další ztráty nejsou pravděpodobné. Obávaný exodus fotbalistů ze Severního Předměstí Plzně se tedy nekonal.

„Vaškovi Zelenkovi vypršelo hostování z Městečka, Zbyněk Černý jedná s čerstvým účastníkem I. B třídy ze Lhoty," vypočítává ztráty Petr Nykles, který už nepovede mužstvo z lavičky, ale v Bolevci setrval v roli sportovního manažera.

Od nové sezony bude koučovat celek městského přeboru Slovan Spoje Plzeň. „Probíhala jednání s Chotíkovem, ale na poslední chvíli couvli. Zarmoutilo mě to," říká Nykles.

A proč kouč přijal právě nabídku Slovanu? „Znám tamní prostředí, několik let jsem tam působil jako hráč, navíc jsem nechtěl být bez fotbalu," říká Nykles.

Náhradu za Nyklese našlo bolevecké vedení v osobě Václava Votípky, který naposledy působil na lavičce Horní Břízy v krajském přeboru, ale po neuspokojivých výsledcích mužstva byl odvolán.

„Hráči potřebují nový impuls, novou motivaci, nového kouče zvenčí," myslí si Nykles. „Přichází tedy zkušený trenér, který může hráčům předat své letité zkušenosti," dodává.

Nykles působil v Bolevci od roku 1998 coby hráč, poté jako asistent trenéra Kůse. Po podzimu 2009 přebral mužstvo od Kůse a koučoval jej až do konce letošní sezony.

Bolevec v uplynulé sezoně předváděl nevyzpytatelné výkony a nakonec se mu stala osudnou prolínací soutěž. Cíl plzeňského celku před nadcházející sezonou je tedy více než jasný: návrat do nejvyšší krajské soutěže.

A jak vidí Nykles reálné šance týmu na úspěšný comeback?

„Byl bych samozřejmě rád, kdyby se návrat do krajského přeboru podařil hned v nadcházející sezoně. Kádr se podařilo udržet pohromadě, v současné době navíc zkoušíme dva hráče, kteří by mohli být pro Bolevec přínosem," prozrazuje na závěr sportovní manažer Bolevce.

Martin Šiška