„Před odletem do Španělska budeme muset udělat nepopulární rozhodnutí a kádr zúžit,“ naznačil slovenský kouč Adrián Guľa už po první přípravě s Ústím nad Labem (4:1).

V něm nechal odpočívat reprezentanty Brabce s Krmenčíkem, další trio Kopice, Janoška a Hořavu zase nepustilo do hry zranění. Dá se předpokládat, že minimálně první dva ze jmenovaných už dnes do sestavy naskočí.

„Musíme hrát zápasy, abychom viděli hráče nejen v tréninku jak zvládají tlak a svoje úkoly. Může se tam něco otevřít,“ naznačil nový kouč fotbalistů, že tým nečeká jen zužování kádru, ale může i někdo přijít. Pokud bude někde váznout souhra.

Dnešek je tak posledním testem pro hráče stávajícího kádru. Další čtyři zápasy čekají na viktoriány během pobytu ve Španělsku. Jména soupeřů se momentálně dolaďují a před odletem by měla být známa.

Dnes jsou na programu souboje s druholigovými týmy – Viktorií Žižkov (11.00) a Baníkem Sokolov (14.00). Oba se hrají v tréninkovém areálu Viktorie Plzeň a už první zápas s Ústím nad Labem sem přilákal téměř tisícovku diváků.

Lačných po tom, že uvidí poprvé v akci nového trenéra Adriána Guľu i trojici navrátilců z hostování – Pavla Buchu (Mladá Boleslav), Milana Havla (Bohemians 1905) a Pavla Šulce (Opava).

„Fanouškům chceme poděkovat, že dorazili v takovém počtu,“ vzkázal příznivcům Viktorie slovenský kouč.

Dnes tedy mají fanoušci další možnost podpořit jeho celek v akci.

Brány areálu v Luční ulici se otevřou v 10.00. Vstupné bude 50 Kč, permanentkáři, majitelé platebních karet FC Viktoria, děti do 15 let, vozíčkáři a majitelé VIP karet mají vstup zdarma.

Vstupenka na první zápas se Žižkovem pak platí i na utkání se Sokolovem.