Pětatřicetiletý brankář bude ve čtvrtek večer čelit střelcům velšského týmu The New Saints. Hraje se v Cardiffu, kam ve středu plzeňští fotbalisté odletěli k prvnímu duelu třetího předkola Evropské konferenční ligy. „O soupeři zatím vím jen to, že postoupil přes dvě předkola. Nic konkrétního, protože video nás teprve čeká. Nebude to jednoduché, protože poslední dobou je to nejlepší tým ve Walesu,“ řekl Hruška.

Ve druhém předkole proti Žalgirisu nastříleli deset gólů za dva zápasy. Co na to jako brankář říkáte?

Jakémukoliv soupeři není jednoduché dát pět gólů, ale když to dokážete dvakrát za sebou, vypovídá to o síle a kvalitě ofenzivy. Neděsí mě to, ale budeme se muset připravit, protože deset gólů není náhoda.

Utkání se odehraje v Cardiffu. Těšíte se do Británie? Máte zkušenosti s tamním fotbalem?

Nevybavuji si. Nicméně jako každý fanoušek sleduji fotbal na britských ostrovech. Těší se tam úplně všichni. Je to vyšperkované hřištěm, na kterém se hrála i Premier League.

Co bude důležité pro to, abyste první duel zvládli?

Abychom dali více gólů než soupeř. Nemám ale detaily o soupeři. Nicméně my se budeme chtít prezentovat jako Viktorka, což bude hlavní, abychom splnili. Co soupeř, to už je druhotná věc.

Cítíte z týmu odhodlání postoupit do skupiny Evropské konferenční ligy?

Odhodlání cítím už od přípravy. Šli jsme do ní s tím, že poháry tady dva roky nebyly a že už by byla potřeba uspět.

Všechna dosavadní čtyři soutěžní utkání jste vyhráli 2:1. Jste na pohár dobře naladění?

Pokud bychom nebyli, tak by to bylo špatně. Vyhráli jsme všechno, co jsme museli a měli. Teď chceme vyhrát znovu a klidně zase 2:1.

Viktoriáni před středečním odletem do Cardiffu.
Bílek: Chceme uhrát takový výsledek, abychom měli v odvetě šanci postoupit