Šestadvacetiletý útočník pátého celku první Gambrinus ligy, který přišel do Plzně vloni v létě z Ružomberoku, dal o sobě vědět hned v prvním přípravném utkání.

V sobotním duelu plzeňské skupiny Tipsport ligy proti Příbrami se totiž trefil hned dvakrát. A přispěl tak výrazně k výhře svého týmu nad Středočechy 3:0.

Proti Příbrami jste odehrál jen druhý poločas, ale stačil jste vstřelit dvě branky. Jako útočník musíte být spokojen…
To není špatná bilance, ale je to jen přípravný zápas na začátku sezony, i když jsme utkání proti Příbrami v Tipsport lize vzali samozřejmě s plnou vážností.

K prvnímu gólu v síti soupeře vám hodně pomohl váš kolega z útoku David Střihavka, souhlasíte?
To je pravda, David obešel parádně dva hráče, přihrál Petrovi Jiráčkovi, který poslal míč před branku. Pro mě už nebylo těžké poslat balon kolem gólmana do sítě.

Vloni v létě jste se kvůli zranění pozvolna rozjížděl, teď v zimě už můžete trénovat naplno. Trenér Viktorie Pavel Vrba po skončení podzimu prohlásil, že pokud absolvujete celou podzimní přípravu, váš čas určitě přijde. Jsou dva góly proti Příbrami jakousi předzvěstí jeho slov?
Kéž by to tak bylo, ale je to všechno zatím daleko a dva góly v přípravném utkání ještě nic neznamenají. Ale do začátku sezony je to povzbuzující, určitě se mi bude příjemněji trénovat. A moc bych si přál, aby mi to tam padalo i v lize, abychom byli všichni, fanoušci, hráči i vedení klubu na jaře spokojeni.

Tento týden trávíte na kondičním soustředění ve Zruči. Pro fotbalisty to není nejsnazší období, jak zimní dřinu snášíte vy?
Je to důležitá část přípravy a je nutné to všechno odtrénovat, odtrpět. Naštěstí je do ní vložena spousta přípravných zápasů, tento týden odehrajeme hned dva zápasy Tipsport ligy. A až bude soustředění ve Zruči za námi, tak už budeme zase o týden blíže k lize.