Tento týden si připsal ve své kariéře další velký úspěch. Se svými spoluhráči z národního mužstva se po výhře v Lucembursku radoval z historického postupu slovenské reprezentace na mistrovství Evropy. To všechno se pozitivně odráží i na jeho výborných podzimních výkonech.

„Daří se nám s Viktorkou, takže už na start reprezentace jsem odcházel v dobré náladě a s velkým očekáváním, že se nám podaří potvrdit postup na mistrovství Evropy, což se nám nakonec povedlo. Nálada je skvělá a musíme v tom pokračovat i nadále," přeje si Michal Ďuriš, který se chystá na sbotní domácí ligový duel se Zlínem.

„Věřím, že si pozitivní atmosféru z reprezentace přeneseme i do klubu, zápas se Zlínem zvládneme a dál se v lize povezeme na vítězné vlně," říká sedmadvacetiletý fotbalista Viktorie Plzeň.

K dosavadním úspěšným výsledkům Zlína chová slovenský reprezentant respekt. „Zlín hraje v současné době v pohodě, i díky nováčkovskému elánu sbírá zejména doma hodně bodů. Nečeká nás nic jednoduchého," míní Ďuriš.

Jako každému utkání i zápasu se Zlínem předchází pečlivá příprava. „Něco už jsme nacvičovali, ještě budeme mít video a podrobně si soupeře rozebereme. Nesmíme nic podcenit a na zápas se dobře připravit," připomíná nejlepší ligový kanonýr.

I proti Zlínu budou hráči Viktorie spoléhat na skvělou atmosféru Doosan Areny. 
„Daří se nám, v posledních zápasech padá i hodně gólů. Věřím, že si naši fanoušci opět najdou cestu na stadion a přijdou ve velkém počtu," zve diváky na zítřejší zápas Michal Ďuriš.

Na plzeňské fanoušky se těší i jeho spoluhráč Jan Kopic. „Diváci v Plzni jsou skvělí a já věřím, že zase budeme hrát před zaplněnou Doosan Arenou a že naše příznivce odměníme vítězstvím a ziskem tří bodů," přeje si Jan Kopic.

Sedmé místo zlínského nováčka překvapilo nejen plzeňského záložníka. „Myslím, že je překvapením celé ligy. Naposledy obral o body Jablonec, ten zápas jsem viděl a Zlín hrál velmi dobře. Nečeká nás nic jednoduchého, my ale musíme doma uhrát v lize body s kýmkoliv," říká.

Zlín podle něj s otevřeným hledím do Plzně nepřijede. „Bude to o dobývání obrany a našem prvním gólu," domnívá se Jan Kopic.