A nepůjde o málo, ve hře je druhé místo v tabulce.

Teplice vyhrály všech pět domácích zápasů sezony. Nastřílely v nich 17 branek, navíc mají s 32 góly nejlepší útok soutěže.

Plzeň ovšem venku v lize neprohrála devět zápasů v řadě, venku ovládla třináct z posledních 15 venkovních duelů. A neporažena je Viktoria už dvanáct klání v řadě, s Teplicemi neprohrála v posledních šesti utkáních.

Tepličtí v minulém kole prohráli na půdě Brna. Bude pro Viktorii výhodou, že soupeři skončila vítězná vlna, kdy z osmi posledních zápasů pouze dvakrát nebrali plný bodový zisk?

„To se nedá tak říct. Obě mužstva čekají zápasy pravdy a teprve teď se ukáže jejich opravdová síla. Bude se rozhodovat o tom, který z týmů bude mít pro jarní část soutěže výhodnější postavení," přemýšlí plzeňský kouč Pavel Vrba.

O týmu Teplic se hodně mluví ve spojitosti s nejlepším střelcem soutěže Mahmutovičem nebo trojicí zástupců z Afriky.

„Určitě na to budeme naše hráče upozorňovat, protože to jsou jejich klíčoví muži v ofenzivě," hodnotí trenér Viktorie, který pro zítřejší zápas pravděpodobně nebude moci počítat s Milanem Petrželou. „Momentálně je jediným, kdo má zdravotní problém. Jde o tržnou ránu na achillovce a není jisté, jestli bude připraven. Ostatní jsou v pořádku," prozradil trojnásobný trenér roku.

Nastoupí tedy i David Limberský, který se překvapivě objevil v sestavě ve středu v Mnichově.

„Přiznejme si, že jsme trochu v útlumu," nezastíral hráč. „Musíme se z toho dostat sami. Když ne fotbalovou cestou, tak musíme zápas ubojovat, vyhrát třeba 1:0. Tohle období musíme překlenout a věřím, že poté budeme hrát s lehkostí sobě vlastní," hlásí Limberský.

A soupeř?

„Čeká nás sváteční zápas. Konfrontace s úřadujícím mistrem, který hraje Ligu mistrů, je hodně zajímavou výzvou," vyzdvihl teplický lodivod Zdeněk Ščasný. „Vůbec neřeším to, jak Plzeň dopadla na Bayernu. To je totiž zcela mimořádný tým, který mimořádným způsobem porazí v podstatě kohokoliv," upozornil.

Program dalších duelů 12. kola Gambrinus ligy – hrálo se včera: Dukla – Ostrava, Slavia – Bohemians 1905 (skončilo po uzávěrce). Dnes: 16.00 h. Znojmo (v tabulce 16. místo) – Příbram (11., hř. Brno), 17.00 h. Olomouc (8.) – Slovácko (9.), 20.15 h. Jihlava (14.) – Jablonec (6., ČT Sport). Zítra: 17.00 h. Ml. Boleslav (5.) – Brno (13.). Pondělí: 18.00 h. Liberec (4.) – Sparta (1., ČT Sport).