Přesně v této pozici se v neděli ocitl prezident kolovečského Slavoje Miloslav Duchoň. S Voticemi jeho mužstvo stále prohrávalo 0:1, když ho trenér Roman Vyleta poslal v 67. minutě z lavičky náhradníků na hřiště. A měl šťastnou ruku.

Za chvíli totiž Bereczký vyrovnal a pět minut před koncem přišla chvíle šéfa klubu: opřel se do centru Lukáše Doška a vstřelil rozhodující gól. Koloveč vyhrála 2:1 a byl to první tříbodový zisk této sezony. „Rozhodl utkání a mohl ještě přidat další gól,“ pochválil Duchoně trenér Vyleta. Jeho svěřenci sice zvítězili jen těsně, ale předvedli velmi dobrý výkon.

„Mohli jsme rozhodnout už v první půli, ale své šance jsme neproměnili. Ani inkasovaný gól před přestávkou nás však nerozhodil, pokračovali jsme v tlaku a dokázali jsme otočit výsledek,“ říkal kolovečský trenér.

„Hráčům se určitě po vítězství ulevilo, neúspěchy je srážely hlavně psychicky. Nechci chválit jednotlivce, byl to kolektivní výkon,“ uvedl Roman Vyleta.

Další zástupce regionu Rokycany se představily podruhé za sebou doma. Minule smolně prohrály s rezervou pražské Slavie, ale tentokrát se radovaly. V souboji nováčků s Českým Krumlovem celý první poločas Rokycany dirigovaly hru, po gólech Davida Kubíka šly poměrně rychle do dvougólového vedení, ale hosté do přestávky snížili.

„Nebyl to tak pěkný fotbal jako v předchozích utkáních, ale po chybách hostů jsme vedli. Vypadalo to, že budeme hrát v klidu, ale kontaktní gól Krumlova přinesl menší komplikaci,“ přiznal rokycanský trenér Pavel Aubrecht.

Jeho svěřenci však po přestávce Kocourem a Jiřím Scheinherrem přidali další dvě branky a zaslouženě zvítězili 4:1. Jihočeši navíc dohrávali bez dvou vyloučených hráčů.

„V druhé půli jsme se zbytečně zatáhli, hráli zezadu, ale opět se nám podařilo dvakrát skórovat. Potom se hosté soustředili víc na diskutování a platili za to dvojnásobným vyloučením. Pro nás je to příjemný výsledek, ale čekají nás Votice a Strakonice,“ varuje před dalšími soupeři Pavel Aubrecht.

Bez vyloučeného Machače a s trenérem na tribuně dohrávali fotbalisté Tachova svůj zápas v Čížové. V dalším souboji nováčků byli Jihočeši aktivnější v první půli, ale o přestávce byl stav 1:1, když na vedoucí gól Kučery odpověděl Janoušek. Od prvních minut druhé půle však hosté získali převahu, přesto inkasovali rychlý druhý gól. „Předtím než domácí hráč poslal míč do branky, tak našeho brankáře fauloval,“ lamentoval tachovský trenér Jaroslav Pták.

A zdaleka to prý nebylo jediné pochybení trojice rozhodčích. „Zvlášť po přestávce jsme se snažili hrát víc po zemi, kombinačně a hlavně bez kontaktů se soupeřem, ale vše marné,“ zlobil se Pták. „Byli jsme zastavováni v šancích pro neexistující ofsajdy a vše se pískalo proti nám. Vůbec nás nepustili před branku. Už jsem se neudržel a za kritiku mě sudí poslal na tribunu. Za stejný prohřešek vyloučil v závěru i Machače. Takový způsob rozhodování jsem zažil poprvé v kariéře.“

Pokud rozhodčí kopali za domácí, je to jistě zavrženíhodné a příslušný orgán by se tím měl zabývat. Jenže kdyby tachovští borci proměnili své šance, tak rozhodně prohrát nemuseli. Už v první půli Machač v tutovce trefil jen nohy gólmana, po přestávce Hudec v šanci dal opět jen do brankáře, Machač mířil těsně vedle a ještě v poslední minutě hlavičku Dvořáka gólman vyrazil s námahou na roh. Snad se příště karta pro Tachov otočí na šťastnou stranu.