Fotbalisté Viktorie Plzeň, úřadující šampion Gambrinus ligy, takový kousek dokázali. V Teplicích po dramatickém průběhu zvítězili 4:3. A jako bonus předvedli svůj typický útočný fotbal, který zvedá diváky ze sedadel.

Na skvělé fotbalové podívané na severu Čech mají velký podíl i domácí, kteří se rovněž celé utkání stejně jako Západočeši hnali do útoku.

„Očekával jsem, že ten zápas bude nahoru dolů a bude diváky bavit, protože Teplice jdou cestou atraktivního fotbalu. A to se potvrdilo,“ vysekl poklonu soupeři trenér Viktorie Plzeň.

Rozhodující pro vývoj zápasu bylo, že Plzeň dokázala pokaždé velmi rychle odpovědět na vedení soupeře. „Myslím, že to byl důvod, proč jsme nakonec nebrali v zápase ani bod,“ vysvětluje si porážku v hektickém utkání plném emocí trenér Teplic Petr Rada.

Sám k nim ale výrazně přispěl. Často se mu v průběhu duelu nelíbily verdikty sudích a každou chvíli vyskakoval ze střídačky jako čertík z krabičky.

Po závěrečném hvizdu se rozpálený doběla hnal ze hlavním rozhodčím Matějkem a velmi důrazně, z očí do očí, s ním diskutoval. Až ho museli uklidňovat nejen pořadatelé, ale i kapitán Viktorie Pavel Horváth.

Výsledkem zklamané Teplice, které sudímu Matějkovi zazlívají zejména odpískaný faul na Pilaře, po kterém Bakoš vyrovnal, podaly stížnost na způsob řízení zápasu. Z televizních záběrů ale bylo patrné, že sudí rozhodl správně. Křivdu naopak mohou cítit Plzeňané, kteří po prvním gólu Teplic reklamovali ofsajdové postavení střelce Vondráška. Sporné momenty ale k fotbalu patří.

Mnohem důležitější je, že v Teplicích byl k vidění parádní fotbal se vším všudy, o němž by si fanoušci v bundeslize vyprávěli ještě týden. „Utkání se muselo divákům líbit,“ potvrdil před televizními kamerami už klidnější trenér Rada.

Stínem nadprůměrného utkání byla chabá návštěva. Z tribuny sledovalo nevšední dramatickou podívanou pouhých 3350 diváků…