V tabulce je předposlední, a pokud nezačne sbírat body, mohlo by být rychle zle. Na nesestupovou příčku ztrácí plzeňský tým jen dva body, a čím dříve tuto ztrátu smaže, tím lépe. Teď přivítá poslední Přední Kopaninu, před kterou má šestibodový náskok.

Důležitosti nadcházejícího duelu si je vědom i doubravecký trenér Roman Vyleta. „Chceme jedině výhru. Hrajeme s posledním v tabulce, tak nás nic jiného ani nemůže zajímat. Každý jiný výsledek by byl pro nás velkou ztrátou."

V posledním utkání, kterým bylo finále vlastního zimního turnaje, postrádal kouč hodně hráčů základní sestavy. „David Novák s Pavlem Krejčím by měli být k dispozici, ale nad Javorským s Beštou visí otazník. Zřejmě nebude už ani Kuťák, který má namířeno do Přeštic," vysvětluje Roman Vyleta.

Důležité střetnutí se bude hrát pravděpodobně na umělém trávníku. „Celou zimu jsme na umělce trénovali a hráli utkání, tak bychom tam měli teď odehrát i první mistrák. Na přírodní trávě jsme ještě ani netrénovali, bylo by špatné na ni teď najednou nastoupit a hrát," je přesvědčen doubravecký trenér a vzhledem k tomu, že klub disponuje dvěma umělými povrchy, dodává: „Hrát se bude na první, ta je rychlejší." Na podzim Doubravka na půdě Přední Kopaniny prohrála 0:1.

V domácím prostředí se představí v sobotu i fotbalisté Tachova. Přijede Benešov, který na podzim trochu zaostával za výkony z předchozích sezon, ale na tachovské borce v tabulce ztrácí pouhé dva body, a tudíž lze očekávat vyrovnaný souboj.

Domácím sice vůbec nevyšla generálka s Domažlicemi, ve které inkasovali devět gólů, ale po nevydařené generálce může přijít povedená premiéra. Navíc má Tachov svému soupeři odvádět podzimní porážku 0:2.

Další dva zástupci Plzeňského kraje za svými soupeři cestují. Už v sobotním dopoledni hrají fotbalisté Chrástu na půdě pražské Aritmy. Na podzim hostili všechny týmy z hlavního města v domácím prostředí a teď to bude jejich historická premiéra v Praze. Na podzim se v Chrástu hrálo bez branek.

V tabulce třetí Rokycany jedou na půdu Hořovicka, s kterým doma remizovaly 2:2. Teď před soupeřem mají náskok devíti bodů, což však nemusí být rozhodujícím faktorem. Důležitá bude nynější forma.

Program 16. kola divize: Aritma Praha (8.) – Chrást (5.) SO 10.15 – rozhodčí Svoboda, Doubravka (15.) – Přední Kopanina (16.) SO 14.30 – Henych, Tachov (9.) – Benešov (12.) SO 14.30 – Štuk, Hořovicko (7.) – Rokycany (3.) SO 14.30 – Melničuk, Malše Roudné (14.) – Čížová (4.) SO 10.15, Táborsko B (6.) – Milevsko (13.) NE 10.15, Admira Praha (1.) – Český Krumlov (10.) NE 10.15, Štěchovice (2.) – Nové Strašecí (11.) NE 14.30.