„Z naší strany byl jasně lepší druhý poločas, kdy jsme začali hrát kombinačně a dařilo se nám i střelecky. Bolevec jsme potom přehrávali,“ viděl průběh utkání doubravecký trenér Roman Vyleta.

Divizní celek ale nenastoupil kompletní. „David Novák marodí, Pavel Krejčí je zraněn, stejně tak Kuťák, kterého jsme do přípravy vytáhli z dorostu. Honza Brož, o jehož příchodu k nám z Nepomuku se jedná, dostal na víkend volno,“ vypočítával absence doubravecký kouč.

V souboji dvou účastníků Fincentrum krajského přeboru Rokycany podlehly Horní Bříze 1:2. Přední celek soutěže přijel k utkání rovnou ze soustředění.

„Od čtvrtka byli hráči v plné zátěži a při utkání to bylo vidět. Chyběla nám lehkost, která naopak zdobila soupeře. My byli příliš těžcí, soustředění bylo na hráčích znát. Navíc střídáme v utkáních celý kádr,“ vyvětloval Pavel Aubrecht, trenér Rokycan.

Hornobřízský kouč Václav Votípka si pochvaloval úroveň utkání. „Byl to kvalitní zápas s vyrovnaným průběhem. Kromě dvou vstřelených gólů, jsme si vypracovali ještě další dvě šance, ale soupeř měl také jednu loženku. Gólů mohlo být víc.“

V této fázi zimní přípravy má prý Horní Bříza dostatek hráčů. „Chybělo nám sice pět nemocných, přesto jsem měl na lavičce ještě čtyři náhradníky. Z Německa se vrátili Janka, Paukner a Pechman,“ pochvaloval si Votípka.

Příkosice, hrající nejvyšší krajskou soutěž, zdolali ambiciózního účastníka I. A třídy Chotíkov 2:1. „Byli jsme kompletní a v plné síle. Zkoušíme některé nové hráče,“ informoval příkosický trenér Radek Vodrážka a hned přidal jména. „Máme v kádru Kohouta z Rokycan a Prchlíka z Horažďovic. Měli by u nás zůstat, je to na devadesát procent hotové.“

Plzeňský SK ZČE nestačil na Cerhovice, hrající I. B třídu, a prohrál 1:2. „V první půli jsme hráli slabě a soupeř byl lepší. Po obrátce jsme se nadechovali k náporu a inkasovali jsme druhý gól,“ popsal průběh Petr Kural, trenér plzeňského týmu.

Zdaleka však neměl mužstvo pohromadě. „Máme pět nemocných hráčů a nastoupili jsme v silně kombinované sestavě. Jinak je náš kádr stejný jako na podzim a nikdo nový zřejmě už nepřijde.“

Cerhovice jsou zatím milým překvapením turnaje. Hrály dvakrát a pokaždé zvítězily. Minulý týden si poradily s kombinovaným celkem Kolovče a v sobotu i s SK ZČE.

V derby sousedů mezi Nýřany a Zbůchem si vedl lépe účastník I. B třídy, který vyhrál 2:1. Nýřany byly sice v poli lepším celkem, ale vítězný Zbůch hrál pozorně zezadu, vyrážel k nebezpečným brejkům a v brance ho podržel gólman Lasko.

Nýřanský trenér Zdeněk Cink viděl příčiny neúspěchu ve složení mužstva. „Nebyli jsme kompletní, hodně hráče střídáme a naše sestava byla dost kombinovaná.“