Záchrana. To je hlavní cíl fotbalistů plzeňské Doubravky pro jarní část divizní sezony. A svou dlouhou cestu za splněním svého nelehkého úkolu začali svěřenci trenéra Luboše Vašicy sobotním domácím soubojem proti Mariánským Lázním. Utkání se kvůli špatnému stavu hrací plochy na hlavním doubraveckém hřišti muselo odehrát na umělé trávě. Drobnou výhodu tedy měli domácí fotbalisté, kteří celou zimní přípravu na tomto povrchu poctivě a tvrdě trénovali.

V prvním poločase příznivci obou celků čekali na branku marně. Ani jeden z týmů totiž nechtěl udělat chybu, hrálo se velmi opatrně a s minimem šancí na obou stranách.

Ve druhém dějství se ale obraz hry změnil a byly k vidění také góly. Domácí Senco dostal chvíli po přestávce do vedení aktivní Dušan Künstner. Vedení plzeňského klubu ale netrvalo příliš dlouho, protože hned záhy vyrovnal hostující Krejčí. Záložník Doubravky David Brabec ale dvacet minut před koncem vrátil svému týmu vedení, jenže historie po první brance Senka se znovu opakovala – za hosty totiž srovnal Holub.

Ve zbytku utkání se již nic podstatného nestalo, a tak si oba celky rozdělily po bodu. Na penalty pak byli úspěšnější hráči Mariánských Lázní, kteří si v této sezoně proti Doubravce připsali pět bodů (na podzim totiž zvítězili 1:0).

Senco Doubravka – Mariánské Lázně 2:2 (0:0)

PK: 2:3. Branky: 51. Künstner, 72. Brabec – 63. Krejčí, 79. Holub. Rozhodčí: Švorc – Ulrich, Duda. ŽK: 90. Ungr (Doubravka). Diváci: 188. Hřiště: UMT 2 Senco Doubravka.

Senco Doubravka: Turek (90. Luhový) – Knakal, Krejčí, Morávek, Petr, Brabec, Sýs, Skopový (46. Petrželka), Světlík, Ungr, Künstner. Trenér: Luboš Vašica.

Mariánské Lázně: Šmejkal (90. Jacko) – Štěpán, Denk, Grambal, Lukáš, Kravar, Drahorád, Lattisch (69. Pěček), Kabelák, Cinkanič (78. Lopata), Holub. Trenér: Stanislav Purkart.

Ostatní sobotní výsledky 16. kola divize A: Aritma Praha – Rakovník 1:1 (4:3 na penalty), Petřín Plzeň – Slavia Karlovy Vary 0:7, Malše Roudné – Hořovicko 1:0.