Až dosud měly Kunice na jaře stoprocentní úspěšnost a vyhouply se do čela soutěže. Devět kol, devět výher, ale v tom desátém lídr narazil. Nachytala ho Doubravka, která zvítězila 3:1.

V úvodních třinácti minutách domácí překvapivě dvakrát skórovali. To Duchek vždy přesně vybídl Došlého.

„Před prvním gólem Duchek vybojoval míč, uvolnil mě, já obešel brankáře a střílel do prázdné branky. Výborně mi nahrál i na druhý gól. Zasekl jsem míč obránci a potom už jen střílel,“ viděl své trefy devatenáctiletý Petr Došlý. V sezoně to byl jeho desátý a jedenáctý gól.

Škoda, že se nahrávač Duchek po dvaceti minutách hry zranil. Poločasové vedení 2:0 bylo ale i tak slibné. A když hned po přestávce unikl po křídle obránce Řezáč a jeho centr proměnil Švec hlavou v třetí gól, zdálo se být jasno.

„Soupeř hrál výborný fotbal a ten třetí gól nám hodně pomohl. Náskok jsme pozorně bránili, celý tým. Výborní byli stopeři Smíšek s Novákem a celá záloha,“ pochvaloval si doubravecký trenér Karel Krejčí.

Patnáct minut před koncem hostující Havlíček už jen snížil. „Výkonem jsme Kunice zaskočili. Taková výhra těší dvojnásob,“ říkal Krejčí, který v závěru nechal hrát čtyři devatenáctileté hráče.

Domažlice urvaly bojovným výkonem tři body po výhře 3:1 nad Strakonicemi. Rozhodlo se po pauze. To se zaskvěl především Hulina, který už v 11. minutě vystřídal zraněného Strejce. Dvakrát se trefil do černého, a když Mašek přidal třetí gól, mohlo se na Chodsku slavit. Nic na tom nezměnil ani čestný úspěch Jihočechů z penalty.

„S prvním poločasem jsem příliš spokojen nebyl. Naše hra byla studená,“ hodnotil domažlický kouč Zdeněk Michálek. Druhé dějství bylo podle něj už o něčem jiném. „Pomohl nám první gól. Hráči si potom víc dovolili. Hulina střídal Strejce, který má poraněný kotník, a nakonec dvěma góly rozhodl.“

Michálkův tým čeká v sobotu těžký duel na půdě zachraňujícího se Malše Roudné.

Porážky posledního Tachova jsou téměř jistotou. Tentokrát oslabený celek propadl na půdě favorizovaného béčka Příbrami. V první půli se hosté ještě drželi.

Za stavu 0:1 mohl Drozda vyrovnat a do kabin odcházeli jen se dvěma inkasovanými góly, když ten druhý si dali sami. Jenže začátek druhé půle, to byla tragédie. Tachovští během 11 minut čtyřikrát inkasovali, dohrávali bez vyloučeného Petra Šáchy a skóre se zastavilo na výsledku 0:8.

S pádem do krajského přeboru jsou tak v Tachově zřejmě smířeni. „V dané situaci je vše jasné. My se ale musíme už dívat dopředu, k další sezoně,“ tvrdí vedoucí mužstva Jan Vydra.