O senzaci se ve 21. kole divizní skupiny A postarali fotbalisté plzeňského Senka. V sobotu překvapili na domácí půdě vedoucí tým soutěže – Hořovicko, kterému nasázeli tři branky.

Senco – Hořovicko 3:0

Doubravka vyrukovala na silného soupeře s taktikou zataženého bloku a vyčkávání na příležitost k rychlému protiútoku. A hned první chybu soupeře dokázali domácí přetavit ve vedoucí gól. Po zaváhání obrany se dostal míč k Vyletovi, který se trefil přesně. Po půl hodině hry bylo na domácí straně ještě veseleji, když se po standardní situaci prosadil Sýs. Po pauze Hořovicko výrazně přidalo. Doubravka ale přečkala dvě tutovky soupeře a následně sama udeřila, když Knakal proměnil pokutový kop, čímž uzavřel gólový účet duelu.

Poločas: 2:0. Branky: 7. Vyleta, 32. Sýs, 79. Knakal. Rozhodčí: Flimmel. ŽK: 2:4. Diváci: 200.

Senco: Bouzek – Kuťák, Knakal, Novák, Vít – Petrželka (78. Švec), Krejčí, Morávek, Brabec, Sýs (86. Navrátil) – Vyleta (86. Trojanec). Trenér: Aleš Jindra.

Petřín – Klatovy 0:0

Předposlední tým soutěže uhrál s favoritem cenný bod. Klatovy si sice vypracovaly více šancí, ale v koncovce se trápily. V cestě stál hostům i výborný brankář Pfleger, který zlikvidoval řadu úniků soupeře a výrazně tak přispěl k bezgólové remíze po devadesáti minutách hry. V penaltové loterii se potom štěstí usmálo spravedlivěji na stranu Klatov.

PK: 4:5. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Trska. ŽK: 0:2. Diváci: 100.

Petřín: Pfleger – Vohrna (78. Zoubek), Fillinger, Světlík, Hejnal (85. Škarda) – Peterka (55. Šulc), Papáček, Lisý, Bednář, Bendl (74. Šimáně) – Hartl (85. Chocholatý). Trenér: Radek Vodrážka.

Klatovy: Rojík – Rybák, Mészáros, Janda, Chirinciuc – Kotrba (90. Cibulka), Pavlovič, Lukeš, Vojtko, Kadlec (59. Říšský) – Krásný. Trenér: Milan Dejmek.

Milevsko – Rokycany 1:0

Jihočeši se dostali do vedení po půl hodině hry, kdy se po centru ze strany prosadil Michalec. Rokycanští se sice snažili vyrovnat, ale neuspěli. Především ve druhé půli si vypracovali velký tlak, ale přízeň osudu byla nakloněna Milevsku. Velkou šanci měli Kalaš a Jindřich, ani jeden z nich ovšem nedokázal překonat domácího gólmana. „Radši to nechci příliš komentovat. I když bychom tady hráli tři dny, nemáme šanci vyhrát," řekl k utkání rozezlený trenér Pavel Aubrecht.

Poločas: 1:0. Branky: 30. Michalec. Rozhodčí: Hocek. ŽK: 1:2. Diváci: 200.

Rokycany: Vild – Klír (84. Vaščák), Grambal, Špic, L. Aubrecht – Skopový, Černý, Král, Kalaš (64. Cibula) – P. Aubrecht, Jindřich. Trenér: Pavel Aubrecht.

Ostatní výsledky 21. kola: Jindřichův Hradec – Aritma 1:2 (0:0, 67 Šenkýř – 52. Müller, 77. Veliký), Nové Strašecí – Sedlčany 3:1 (2:0, 9., 13. a 59. Kapek – 89. Haas), Malše Roudné – Český Krumlov 0:0 (PK: 3:4), Karlovy Vary – Třeboň 6:1 (5:0, 26., 30. a 35. Psohlavec, 22. a 42. Geňo, 87. Királyi – 55. Rossmann), Motorlet – Čížová 3:0 (2:0, 20. Novotný, 34. Podzemský, 84. Hájek).