V minulých kolech trápící se tým Doubravky se doma utká se Sušicí, se svým rivalem z Plzeňského kraje.

Svěřencům trenéra Romana Vylety se nyní ale dva zápasy příliš nevyvedly.

Nejprve Senco podlehlo těsně Tachovu 2:3 a následně dostalo pětigólový příděl na půdě silného Hořovicka.

„Po těch dvou porážkách neočekáváme nic jiného než vítězství," říká odhodlaně trenér Vyleta.

„Po zdravotních problémech může již nastoupit Vonášek, takže jsme v kompletním složení. Změny v sestavě určitě nějaké uděláme vzhledem k nacházejícím soupeři a také kvůli neuspokojivému výkonu v minulém utkání," vysvětluje trenér Doubravky.

Pět gólů jako jejich příští soupeř dostala Sušice na vlastním hřišti v minulém utkání od Tachova. Sušičtí tak nedokázali navázat na předchozí první vítězství v soutěži proti plzeňskému Dynamu.

„Doubravka bude určitě pro nás těžký soupeř, i když se jí v poslední době příliš nedaří," říká k následujícímu zápasu sušický trenér Jan Staněk.

„K dispozici nebudeme mít Budila, který má pracovní povinnosti. Několik hráčů má také menší zdravotní problémy, ale věřím, že se dají do soboty dohromady," dodává kouč Sušice.

Fotbalisté Petřína budou v sobotu bojovat o první tři body v soutěži proti Zličínu, který je na tom jen o trochu lépe než fotbalisté Dynama.

Svěřenci trenéra Petra Kurala nezískali již pět kol na své konto žádné body. Naposledy se jim nevydařil důležitý zápas v Jindřichově Hradci, kde po prohře 0:2 klesli Petřínští až na poslední místo tabulky.

Rozjetý Tachov bude chtít získat další tři body proti předposlednímu Jindřichovu Hradci.

Fotbalisté Tachova se po dvou vítězstvích proti Doubravce a Sušici usadili až na čtvrtém místě tabulky.

Navázat na úspěšný zápas proti Českému Krumlovu budou chtít Rokycany na jihu Čech, kde je bude hostit Milevsko, které se nachází v dolní polovině tabulky.

„Milevsko je v domácím prostředí velmi houževnatý a nepříjemný soupeř. My měli vždycky smůlu, že jsme tam nehráli v dobrém počasí, takže trávník byl podmáčený a nebylo tam vůbec dobré prostředí pro fotbal," vysvětluje trenér Rokycan Pavel Aubrecht.

Přesto tam jedeme s tím, že nemáme, co ztratit a chceme získat jako v každém zápase nějaké body. Kromě zraněného Jana Procházky jsme jinak zcela kompletní," dodává trenér Rokycan.

Program 9. kola divize: Táborsko B – Hořovicko (SO 16.00), Benešov – Hvězda Cheb (NE 16.00), Český Krumlov – Nová Ves (SO 16.00), Milevsko – Rokycany (SO 16.00, rozhodčí Vít), Písek – Čížová (SO 10.15), ZČE Plzeň – Zličín (SO 10.15, Rejžek), Tachov – Jindřichův Hradec (SO 16.00, Musil), Doubravka – Sušice (SO 16.00, Kouba).

Dominik Rejthar