Po bezbrankovém poločasu se sice dostal Chrást do vedení, ale mladí viktoriáni dvěma góly Šíšy strhli vítězství na svou stranu.

V prvním poločase byli o poznání aktivnější dorostenci Viktorie, ale vstřelit branku se jim nepodařilo. „Měli jsme tři příležitosti ke skórování, jmenovitě Mariánus, Soroka a Šíša, ale nic z toho nebylo," litoval trenér Viktorie U19 Jiří Kohout.

A tak po přestávce udeřilo na druhé straně, když tečovaná střela Sadílka zapadla za záda gólmana Špirocha.

„My jsme pak vsadili na ofenzivu, a to se nám vyplatilo. Nejprve se po povedené akci Soroky s Mlynaříkem krásně trefil Šíša. Osm minut před koncem po akci po křídle se k odraženému míči dostal opět Šíša a střelou přesně k tyči rozhodl o konečném výsledku utkání. Bylo to však otevřené utkání až do samého konce, soupeř podal velmi kvalitní výkon," uvedl trenér Kohout.

Stručný byl ve svém hodnocení trenér fotbalistů Spartaku Chrást Zdeněk Michálek. „Mladíci se prezentovali velmi dobrým pohybem, chvílemi nás přehrávali rychlostí i v kombinaci. V závěru měl dvě šance na vyrovnání Kovařík, ale neproměnil je. Dá se říci, že domácí vyhráli zaslouženě," mínil chrástecký kouč.

FC Viktoria Plzeň U19 – Spartak Chrást 2:1 (0:0). Branky: Šíša 2 – Sadílek.

Viktoria U19: Špiroch – Šíša, Denk (46. Čihák), Piroch, Palka (55. Lešek) – Kratochvíl (46. Glazer), Mariánus, Soroka– Doležal – Mlynařík, Hrdlička, Sýs (46. Bešta).

Chrást: Šilhánek – O. Král, D. Král, Vonášek, Lukáš – A. Král, Hulina – Heler, Pavlík, Sadílek, Stružka. Střídali: Bláha, Komárek, Korelus, Kovařík.