V nevídané přestřelce se z těsné výhry 6:5 radovali viktoriáni, rozhodující branku vsítil tři minuty před koncem utkání střídající Kepl.

Samotný úvod vyšel lépe hostům z Hradce, kteří šli již v páté minutě do vedení. Po čtvrthodině hry Plzeňané srovnali a těsně před přestávkou šli do vedení.

Nástup do druhé půle patřil týmu z východu Čech. Dvě minuty po přestávce z penalty vyrovnali a záhy přidali vedoucí branku. Viktoriáni však nerezignovali a třemi góly v rozmezí sedmnácti minut získali dvoubrankový náskok. Ale ani ten neudrželi, hosté zásluhou dvou branek Martince srovnali stav. Poslední slovo nakonec měli viktoriáni a těsnou výhrou se vyhoupli na čelo tabulky.

FC Viktoria Plzeň U19 – FC Hradec Králové U19 6:5 (2:1, branky: 15. Arzberger, 40. Pihrt, 60. Čihák, 70. z PK Pavlík, 77. Vilček, 87. Kepl – 5. Křížek, 47. z PK Miker, 55. Čech, 80. a 85. Martinec).

Viktoria: Valeš – Ryška (70. Kadar), Vacovský, Čihák, Svoboda – Petr (90. Suchý), Pavlík – Vilček, Vais (79. Mudra), Pihrt (58. Kepl) – Arzberger (85. Holík).

Juniorka Viktorie dokázala v utkání dvakrát srovnat stav, ale nakonec prohrála v Praze těsně 2:3.

„Do utkání jsme vstoupili až s příliš velkým respektem a brzy jsme inkasovali. Pak jsme se osmělili a do přestávky srovnali stav," popsal první půli trenér Radek Schveinert.

Po změně stran se situace opakovala, nakonec domácí rozhodli brankou pět minut před koncem zápasu.

„Je to velká škoda, měli jsme cenný bod na dosah," litoval po zápase trenér Schveinert.

Slavia Praha jun. – FC Viktoria Plzeň jun. 3:2 (1:1)

Branky: 5. Veselý, 56. Barák, 86. Broukal – 14. vlastní, 70. Matějka.

Viktoria: Luhový – Kadar (57. Debellis), Teršl, Novák, Vukajlovič – Hašek (57. Graiciar), Brožík, Kule (63. Kopřiva), Suchan (46. Hlavatý), M. Hejda (77. Sedláček) – Matějka.