O výsledku utkání rozhodla jediná branka, o kterou se v závěru postaral sparťanský Matěj Majka. „Za daného počasí se hrál výborný fotbal, kvalita hry odpovídala postavení týmů v tabulce. Nás o body připravila jedna chyba v závěru, kdy jsme v útoku ztratili míč a soupeř to potrestal,“ mrzelo asistenta trenéra plzeňských dorostenců Jiřího Hrdličku. V prvním poločase se dostávali více do šanci Pražané, žádnou však nedokázali zužitkovat. „Začátek byl v režii domácích. Pak jsme hru vyrovnali a vypracovali si nějaké šance,“ komentoval utkání Hrdlička. Branku soupeře ohrozil technickou střelou Ondřej Štursa, jeho pokus ale zastavila tyč.

Když už se duel blížil ke konci a schylovalo se k bezbrankové remíze, vyslal domácí Richard Sedláček do brejku Matěje Majku, který prostřelil plzeňského brankáře Matyáše Šampalíka a zajistil Spartě jistotu zisku mistrovského poháru v letošní sezoně.

Plzeň stále ještě může skončit alespoň druhá, svůj osud ale nemá ve svých rukách. Musí doufat v zaváhání Hradce, který je o bod před ní.

AC Sparta Praha U19 – FC Viktoria Plzeň U19 1:0 (90. Majka)
Viktoria: Šampalík – Selnar, Čihák, Míka, Kepl, Štursa, Petr, Pavlík, Bartůněk, Arzberger (68. Pinc), Ryška.