„Postrádali jsme úplně všechno," přiznal kouč Viktorie Radek Schveinert. „Věděli jsme, že mají kvalitní tým. Hlavně ve středu hřiště, je to takový soubojový mančaft. Srazily nás ale hloupé góly, které jsme dostali," řekl trenér.

Viktoriáni jsou tedy předposlední v tabulce s 11 body. Poslední Třinec jich má 8. Krize Západočechů je hluboká, před zimní pauzou je ještě čeká utkání v Brně a doma s pražskými Bohemians 1905.

„Nevím, co dál, a hrozně mě to mrzí," řekl velmi zklamaný Schveinert. „Musíme do ještě dohrát a v zimě uvidíme, co se bude dít."

Viktoria Plzeň U21 – Mladá Boleslav U21 0:5 (0:2)

Branky: 35. Keresteš, 37. Valenta (PK), 60. Bojda, 78. Albina, 80. Novotný. Rozhodčí: Severýn. ŽK: 2:1. Diváci: 100.

Sestava Plzně: Sváček – Svoboda, Teršl, Brožík, Skála – Hašek (46. Kulhánek), Kopřiva, Suchan (65. Kule), Havel (80. Mudra), Sedláček – Matějka.

Naprosto odlišná nálada pak panuje u výběru do 19 let. Ti zvládli šlágr podzimu vítězně, když pražskou Spartu porazili 2:1, ačkoliv po prvním poločase prohrávali.

„Zpočátku to od nás bylo takové oťukávání, byli jsme pomalejší," přiznává trenér Plzně Jiří Kohout. „Ve druhé půli už to ale bylo přesně to, co jsme měli hrát od začátku," pochvaloval si kouč dorostu zlepšení výkonu.

Viktoriáni byli více agresivní, dobře přidali na rychlosti a soupeře skvěle dostupovali v osobních soubojích. V 50. minutě srovnával z dorážky Řezáčovy střely Dušan Pinc a o čtvrt hodiny později dovršil obrat krásným gólem Jonáš Vais.

„V závěru jsme pak měli i trochu štěstí," přiznal Jiří Kohout. Sparta totiž trefila břevno a neproměnila další příležitosti na srovnání.

Náskok Pražanů na čele ligové tabulky se tak nyní zmenšil jen na dva body. Druhý je právě dorost Viktorie, kterému se nadmíru daří. Bodově naprázdno vyšli Plzeňané naposledy před deseti zápasy, konkrétně tedy 28. září v Teplicích, kde prohráli 0:1.

A trenér Jiří Kohout přiznal, že společně se svými svěřenci pošilhává po první příčce. „Jednoznačně je to lákavé, soutěž je ale hrozně dlouhá," upozorňuje. „Cíle, které jsme si dali před sezonou, zatím plníme," dodává trenér, který se netajil s ambicemi skončit do třetího místa tabulky.

Před zimní pauzou čeká Plzeňské ještě utkání s Českými Budějovicemi na domácím hřišti. „Pak uvidíme, co bude v zimě, jestli se nám nějak nezmění kádr," říká Jiří Kohout.

Viktoria Plzeň U19 – Sparta Praha U19 2:1 (0:1)

Branky: 50. Pinc, 65. Vais – 32. Novotný. Rozhodčí: Melničuk. ŽK: 1:1. Diváci: 170.

Sestava Plzně: Šampalík – Kadar, Čihák, Vacovský, Pfeifer (88. Kulhánek), Pinc, Vais, Rychnovský, Řezáč (73. Vilček), Pavlík, Pihrt (90+1. Mudra).