V prvním herním tréninku na 3 x 15 minut tak musel na hřiště v roli hráče i asistent trenéra. Z pětadvacetičlenného širšího kádru, který vstupuje do přípravy, chyběli zranění Kadeřábek, Dvořák a Chmiel, jeden z hráčů se ještě dnes vrací z dovolené.

Po loňské úspěšné sezoně, kdy tým U19 skončil v celostátní lize na výborném pátém místě, trenér žádné výrazné změny v přípravě nechystá. „Schéma přípravy bude velmi podobné tomu loňskému, které se nám osvědčilo,“ potvrzuje trenér Jiří Kohout. „Čekají nás zápasy s týmy mužů, již ve středu hrajeme s divizními Domažlicemi a pak to bude přední tým krajského přeboru FC Rokycany. Ve dnech 24. a 25. července nás čeká doma tradičně velmi dobře obsazený mezinárodní turnaj Stanislava Štrunce.“ Na něm tým FC Viktorie bude obhajovat loňské prvenství.

Poté absolvují mladíci Viktorie závěrečné soustředění v Klatovech a již v sobotu 14. srpna si zahrají první mistrovský zápas doma proti pražské Slavii. Potom však čekají dorost Viktorie tři zápasy na hřištích soupeřů – v Ostravě, Českých Budějovicích a Teplicích. „Začátek to bude těžký, ale pokud chceme hrát v popředí tabulky, musíme vozit body i z venku,“ říká trenér Kohout.

Z kádru loňského mužstva odešlo do třetiligové juniorky sedm hráčů ročníku 1991. Byl to brankář Fillinger, Aubrecht, Štefl, Beránek, Kubek, Karlíček a Brož. V novém kádru jsou tedy výhradně hráči ročníku 1992, a jen dva o rok mladší – Krmenčík a Mandula. „Řada z nich však už loni v celostátní lize nastupovala, tak to pro ně nebude nic nového. Myslím si, že letošní tým by se měl výkonnostně tomu loňskému vyrovnat,“ míní hlavní trenér týmu U19.

Také proto plány pro nadcházející sezonu jsou jednoznačné. „Samozřejmě se zase chceme pohybovat v tabulce nahoře, hrát dobrý fotbal. Já věřím, že tento tým je silný a že se v lize neztratí. Chceme hrát líbivý útočný fotbal a dávat co nejvíce branek. Naším cílem je zároveň vychovávat hráče, aby se jich co nejvíce líbilo trenérovi i celému realizačnímu týmu a co nejvíce se jich postupně prosadilo do mužských týmů Viktorie,“ přeje si trenér Jiří Kohout.