Utkání to pro viktoriány nebylo vůbec jednoduché, i když úvodní branku střetnutí vstřelil plzeňský Matěj Kyndl a do šaten se šlo za příznivého stavu 1:0 pro Plzeň. „V první části zápasu jsme měli čtyři vyložené šance ke vstřelení branky, přesto jsme se dokázali gólově prosadit až ke konci poločasu,“ přiblížil dění na hřišti trenér Viktorie Jiří Kohout.

Začátek druhé půle byl pro domácí hráče jako ze zlého snu. Soupeř během dvaceti minut nastřílel do sítě Plzně tři branky a vypadalo to s domácími velice bledě.

„Hráli jsme špatně a soupeř po zásluze stav otočil,“ mínil trenér Kohout a dodal: „Zase naopak, my jsme v posledních dvaceti minutách předvedli vynikajcí fotbal, vsítili čtyři branky, a to jsme měli ještě minimálně další tři vyložené brankové příležitosti. Tentokrát jsme soupeře přestříleli a s výsledkem jsme spokojeni.“

FC Viktoria Plzeň U19 – FK Baník Most U19 5:3 (1:0, branky Plzně: Kyndl 2, Končal, Chocholoušek, Jarina). Viktoria: Brych, Hošťálek (46. Kováč), Bečka, Chocholušek, Vaňous, Kyndl, Hamerník, Mariánus (70. Jarina), Lukeš (65. Krčál), Hvězda (65. Černý), Končal.

Na výkon z utkání s Mostem budou chtít navázat starší dorostenci už dnes, kdy na hřišti v Šeříkové ulici přivítají od 10.15 hod. soupeře z Opavy.

„Proti Opavě bych byl rád, kdybychom spojili naše předchozí výkony. Po defenzivní stránce se předvedli jako na Spartě a po ofenzivní stránce hráli jako s Mostem. Kdyby nám to takhle vyšlo, byl bych velice spokojen,“ nastínil plán trenér Kohout.