Opava, která je na sestupovém místě, už na Viktorii ztrácí jedenáct bodů a nemůže ji předstihnout, ani kdyby vyhrál všechna tři utkání.

Hosté vedli od 12. minuty brankou Reina, za domácí ještě do přestávky vyrovnal trefou z 25 metrů do šibenice Vaněček. Vítězný gól Plzně vstřelil v 56. minutě Mičkal.

Trenér Viktorie Jiří Kohout si po utkání oddechl. „Je to pro nás úleva, dva zápasy před koncem ligy máme jistou záchranu,“ svěřil se hned po zápase kouč Viktorie.

Výhru nad Bohemians považuje za zaslouženou. „Až na závěrečný tlak Bohemky jsme měli po celý zápas více ze hry a vytvořili si i více gólových šancí,“ dodal Jiří Kohout.

Mladší dorost zdolal Bohemians 1:0.

Starší dorost: FC Viktoria Plzeň – Bohemians Praha 1905 2:1 (1:1). Branky: 27. Vaněček, 56. Mičkal – 12. Rein. Viktoria: Hroník – Doležal, Heiret, Štafa, Štrajt – Vitouš (55. Holub), Darida, Vaněček, Šlajs – Bezděk (60. Frána), Mičkal (89. Kliment).

Mladší dorost: FC Viktoria Plzeň Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0). Branka: 70. Kocour. Viktoria: Mandous – Vachovec, Kadeřábek, Libotovský, Hrubý – Vokáč (74. Vonášek), Hamerník, Kůžel – Hoffmann 63. Rusňák, Chmiel (41. vrhel), Szedmák (60. Kocour).