Obě mužstva předváděla otevřený útočný fotbal a dokázala si vytvořit spoustu šancí. Proměňovali je ale jen domácí svěřenci trenéra Jiřího Kohouta.

Skóre zápasu otevřel kapitán Viktorie Patrik Hrošovský gólem ve dvanácté minutě. Na konci první půlhodiny se trefil David Kůžel a Viktoria šla do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Kanonáda Viktorie pokračovala i po přestávce a střílení gólů se ujal střídající útočník Dominik Mandula, který překonal hostujícího brankáře Slováka v 59. a 73. minutě. Moravané se prosadili až v závěru utkání, kdy z pokutového kopu snížil tři minuty před koncem zápasu Stráník.

„Kluci dali po delší době do hry srdce a šli za vítězstvím. Měli jsme i trochu štěstí, dařilo se nám na rozdíl od soupeře proměňovat vytvořené gólové příležitosti. Byla to ale zasloužená výhra,“ viděl zápas trenér Viktorie Jiří Kohout.

Starší dorost: FC Viktoria Plzeň – 1. FC Slovácko 4:1 (2:0). Branky: 12. Hrošovský, 29. Kůžel, 59. a 73. Mandula.

Viktoria: Mandous – Hrubý, Libotovský (35. Mančal), Vonášek, Prais – Kůžel, Filinger, Hrošovský – Vrhel, Chmiel (56. Mandula), Kocour.